Reklama

Niedziela w Warszawie

Czyścimy czyściec

W dzisiejszą noc z 1 na 2 listopada możemy pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym prze naszą modlitwę chodzoną lub biegową wokół cmentarzy.

[ TEMATY ]

Różaniec za zmarłych

parafia św. Jana Kantego w Warszawie

Dołączyć może każdy, komu leży na sercu pomoc zmarłym oczekującym na radość Nieba. Modlitewny maraton będzie otaczał dwa warszawskie cmentarze – Powązki Wojskowe i Cmentarz Żołnierzy Włoskich na Bielanach.

- Będziemy biegać lub chodzić wokół cmentarza, aż do odmówienia całego Różańca (4 części). Spotykamy się w konkretnym miejscu i startujemy. Można dołączyć na dowolny etap lub część etapu modlitewnej drogi. Dla bardziej zdeterminowanych i przynaglonych ratowników dusz pozostaje opcja całości drogi – zachęca ks. Krystian Strycharski, wikariusz parafii św. Jana Kantego na Żoliborzu.

Rozpoczęcie 1 listopada godz. 20:45, Cmentarz Powązki Wojskowe (brama od strony Stacji Paliw Orlen 52.259848, 20.957222) i 1 listopada godz. 23:15, Cmentarz Żołnierzy Włoskich (brama główna od ul. Marymonckiej 52°17'53.7"N 20°56'33.2"E).

Warto zabrać ze sobą latarkę czołówkę.

2022-11-01 09:01

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy staram się być dla Boga godnym mieszkaniem?

2023-01-07 14:43

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 2, 22-32.

Czwartek, 2 lutego 2023. Ofiarowanie Pańskie, święto. Dzień Życia Konsekrowanego

CZYTAJ DALEJ

Zmarł Leonard Pietraszak

2023-02-01 10:19

PAP/Tytus Żmijewski

Leonard Pietraszak

Leonard Pietraszak

Nie żyje Leonard Pietraszak. Informację - potwierdził w rozmowie z PAP prezes ZASP, Krzysztof Szuster.

Leonard Pietraszak nie żyje - powiedział PAP prezes ZASP Krzysztof Szuster.

CZYTAJ DALEJ

Bp Kiciński: Osoby konsekrowane towarzyszą nam poprzez swoją obecność. Obecność miłosierną, pełną zatroskania, ale także przez obecność milczącą przepełnioną modlitwą w intencjach Kościoła i świata.

2023-02-02 14:42

Tomasz Lewandowski

Bp Jacek Kiciński

Bp Jacek Kiciński

Życie według ślubowanych rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa stanowi najbardziej radykalny wyraz naśladowania Jezusa Chrystusa. Wszystko to dokonuje się mocą wiary przeżywanej w Kościele, który jest Rodziną dzieci Bożych; jest naszym domem i naszą Matką.– napisał bp Jacek Kiciński w liście skierowanym do osób życia konsekrowanego.

Biskup Jacek Kiciński CMF, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej jest także przewodniczącym Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego Konferencji Episkopatu Polski. W liście hierarcha wskazał na bardzo ważną rolę osób konsekrowanych w życiu współczesnym. Wskazał, że bardzo ważna jest obecność. która realizuje się w kilku wymiarach. - Obecność miłosierną, pełną zatroskania, ale także przez obecność milczącą przepełnioną modlitwą w intencjach Kościoła i świata - napisał biskup, ukazując także błogosławione siostry Elżbietanki s. Marię Paschalis Jahn i jej 9 Towarzyszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję