Reklama

Konkurs rozstrzygnięto

„Tata Roku”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czwarta edycja konkursu „Tata Roku”, zorganizowanego przez Ojców Oblatów, została rozstrzygnięta. 20 czerwca na wrocławskim Rynku ogłoszono trzech zwycięzców. Statuetkę Złotego Anioła otrzymał Sławomir Bralewski z woj. łódzkiego, Srebrnego Anioła - Damian Chojnacki z woj. lubuskiego, a Brązowego - Grzegorz Wieczorek z woj. śląskiego.
Nagroda specjalna przypadła Patrycji Kosowskiej, autorce blogu pt. „Mój tata”, a certyfikat „Ambasadora Dobrego Serca” otrzymali m.in. rzecznik praw dziecka Marek Michalak i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.
Celem konkursu było wyłonienie ojca, który bardzo kocha swoją rodzinę, ma dla niej czas, cieszy się zaufaniem dzieci i jest dla nich autorytetem. Organizatorom chodziło także o pogłębianie w społeczeństwie świadomości roli taty, o obudzenie w młodzieży dobrych wzorców i dostarczenie ojcom motywacji do tworzenia własnego wizerunku. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: wojewódzkim i ogólnopolskim. Kandydaci zgłaszani byli przez dzieci w wieku od 10 lat do ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej, które wypełniały specjalny formularz rozsyłany do szkół przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka. Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do organizatorów wpłynęło ponad 9 tys. kandydatur.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: Trump powiadomił, że coca-cola będzie słodzona cukrem trzcinowym

2025-07-17 05:54

[ TEMATY ]

Donald Trump

coca‑cola

pixabay.com

Prezydent USA Donald Trump powiadomił w środę, że koncern Coca-Cola zgodził się na wykorzystywanie cukru trzcinowego w swych napojach sprzedawanych w USA. Obecnie coca-cola w Stanach jest słodzona syropem glukozowo-fruktozowym.

„Rozmawiałem z Coca-Colą o wykorzystaniu prawdziwego cukru trzcinowego w coca-coli w USA i zgodzili się na to” - napisał prezydent w serwisie Truth Social.
CZYTAJ DALEJ

Cichy i pokornego serca, oto jest wzorzec dla mojego serca

Rozważanie do Ewangelii Mt 11, 28-30

Czytania liturgiczne na 17 lipca 2025;
CZYTAJ DALEJ

Cieszę się, że ta książka ujrzała światło dzienne! Czy obecny redaktor naczelny „Niedzieli” też zdecyduje się na wywiad-rzekę?

Gdy zagłębiłam się w treść wydanego właśnie wywiadu-rzeki z księdzem Ireneuszem Skubisiem, miałam przed oczami wszystko, co działo się od początku mojej pracy w „Niedzieli”, czyli od roku 1998.

Zapamiętałam ks. infułata właśnie takiego, jaki wyłania się z najnowszej książki Czesława Ryszki: uśmiechniętego, zatroskanego o Kościół i Polskę, z pasją powtarzającego, że media katolickie mają do spełnienia ważną misję ewangelizacyjną. Kochającego „Niedzielę” najmocniej na świecie, doceniającego jej pracowników i dziennikarzy, a także najbardziej znamienitych autorów, którzy na przestrzeni lat gościli na łamach. Ta książka to wspaniała panorama nie tylko dziejów „Niedzieli”, ale także historii Kościoła i historii Polski. Opowieść o czasach, w jakich żyliśmy – m.in. w stanie wojennym, kiedy to ks. Skubiś nawet kilka razy w tygodniu musiał jeździć z Częstochowy do warszawskich urzędów, bo pismo podlegało ingerencjom cenzury, albo w czasach transformacji ustrojowej, gdy po roku 1989 w tygodniku podejmowano kwestie związane z życiem publicznym, m.in. z walką o życie dzieci poczętych. „Lata 90. to niekwestionowany sukces „Niedzieli”. Wybudowano nowy gmach redakcji, ruszyły edycje diecezjalne, powstały studia radiowe i telewizyjne „Niedzieli”, nakład sięgnął 300 tys. egzemplarzy, niektórzy nazywali nawet jej naczelnego „magnatem prasowym” – pisze Czesław Ryszka.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję