Reklama

Niedziela w Warszawie

Zapatrzone w Maryję

W pierwszą sobotę marca kobiety, które nie wstydzą się swojej wiary, spotkały się na nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

[ TEMATY ]

Kobiecy Różaniec Warszawa

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Wspólna modlitwa rozpoczęła się w bazylice Świętego Krzyża adoracją Najświętszego Sakramentu, w czasie której była możliwość spowiedzi. Po niej, w samo południe, odprawiona została Msza św., której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Tadeusz Ristau CM.

W homilii nawiązał do postaci patrona dnia – św. Kazimierza Królewicza, wskazując go jako wzór do naśladowania.

- Jego wielkość i siła objawiały się w pokorze i cichości. Cechy te nie są dzisiaj w cenie. Św. Kazimierz z wielką determinacją realizował pragnienie swego serca, aby służyć najbiedniejszym. Pozostawił nam przykład życia szlachetnego, godnego naśladowania – podkreślił kaznodzieja.

Reklama

Odnosząc się do dzisiejszej Ewangelii, w której Jezus mówi do apostołów, że nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich, ks. Ristau zaznaczył, że jest to bardzo konkretne wyzwanie.

- Nie chodzi o rzeczy wielkie i spektakularne. Miłość objawia się w drobiazgach, w służbie najmniejszym i najsłabszym – wskazał i dodał, aby choć niewielką część największej miłości, która dzieje się w czasie Eucharystii, realizować w później w zwyczajnej codzienności.

Po Mszy św. uczestniczki liturgii przeszły Krakowskim Przedmieściem, niosąc obraz Matki Bożej Łaskawej, relikwie oraz obraz św. Teresy z Lisieux i śpiewając pieśni maryjne, pod figurę Passawskiej Madonny nieopodal kościoła akademickiego św. Anny. Tam odmówiły wspólnie Różaniec, dając publiczny wyraz swojej miłości do Jezusa i Matki Bożej.

Kobiecy Różaniec to modlitewno-formacyjna wspólnota, która istnieje od maja 2022 r. Jest żeńską chorągwią Żołnierzy Chrystusa, którzy włączają się w organizację nabożeństwa, pomagając nieść nagłośnienie oraz czuwając nad bezpieczeństwem.

Nabożeństwa wynagradzające rozpoczynają się w pierwsze soboty każdego miesiąca o godz. 11.00 w bazylice Świętego Krzyża i z miesiąca na miesiąc przyciągają coraz większą liczbę uczestniczek.

2023-03-04 22:25

Ocena: +7 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Matka Chrystusowego Kościoła

Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła obchodzone jest w Kościele katolickim w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Papież Paweł VI 21 listopada 1964 r., pod koniec III sesji Soboru Watykańskiego II, podczas uroczystej Mszy św. ogłosił Najświętszą Maryję Pannę „Matką Kościoła, to znaczy całego ludu chrześcijańskiego, tak wiernych, jak i pasterzy, którzy Ją nazywają Matką Najdroższą”. Postanowił też, aby „odtąd pod tym najmilszym tytułem cały lud chrześcijański jeszcze bardziej oddawał cześć Bożej Rodzicielce”.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Papież spotkał się z grupą dzieci chorych na raka z Kliniki Onkologicznej we Wrocławiu

2023-05-29 10:59

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Papież Franciszek spotkał się w poniedziałek z grupą dzieci chorych na raka z Kliniki Onkologicznej we Wrocławiu. Mówił im : "Bóg was kocha, drogie dzieci. Jesteście kochani przez Boga. Jezus potrzebuje także waszego świadectwa".

Franciszek podkreślił: "Umiłowani, jestem tutaj z wami, aby was zachęcić i zaprosić, byście byli Apostołami Bożej miłości. Wasza droga przez życie jest nieco trudna, drogie dzieci, ponieważ musicie się leczyć, pokonywać chorobę lub żyć z chorobą: to nie jest łatwe".

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich zgromadziła 80 tys. pątników

2023-05-29 17:44

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Piekary Śląskie

PAP/Zbigniew Meissner

Wedle szacunkowych danych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w tegorocznej pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do Piekar wzięło udział ok. 80 tys. wiernych. To o 15 tys. więcej niż rok wcześniej.

Policja poinformowała, że pielgrzymka przebiegła spokojnie i nie odnotowano żadnego incydentu. Informacje te potwierdził ks. dr Roman Chromy, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Katowicach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję