Reklama

Niedziela w Warszawie

Ekstremalnie ze św. Janem z Kęt

Po raz pierwszy z parafii św. Jana Kantego na Żoliborzu do parafii św. Jana Kantego w Legionowie wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy już trwają.

[ TEMATY ]

EDK

parafia św. Jana Kantego w Warszawie

parafia św. Jana Kantego w Legionowie

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Kościół św. Jana Kantego na Żoliborzu

Kościół św. Jana Kantego na Żoliborzu

EDK pod hasłem ,,Idę, bo szukam nadziei" rozpocznie się 31 marca od Mszy św. w żoliborskim kościele św. Jana Kantego przy ul. Krasińskiego 31 o godz. 18.30. Po Eucharystii pątnicy wyruszą w drogę. Będzie ona wiodła z Żoliborz na Białołękę, do Stanisławowa Pierwszego, poprzez Nieporęt, Wolę Aleksandra do Legionowa.

Strona EDK, gdzie można się zapisać - https://www.edk.org.pl/trasa-szczegoly?routeId=7857.

Pod tym adresem, na samym dole strony znajduje się również:

Reklama

- Opis trasy w formacie .pdf ze wskazówkami dotyczącymi drogi przez kolejne stacje Drogi Krzyżowej,

- Ślad GPS w formacie .kml do wykorzystania w dowolnym urządzeniu nawigacyjnym. Możliwa jest też konwersja pliku do formatu .gpx np. na stornie https://kml2gpx.com/ ,

- Mapa trasy w formacie .pdf, która zawiera zrzuty fragmentów mapy oraz informacje o istotnych punktach na trasie.

Na traseo.pl oprócz dokładnego śladu GPS z możliwością nawigacji znaleźć można również zdjęcia miejsc poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej dla trasy fioletowej św. Jana Kantego.

Pod adresem https://www.edk.org.pl/aplikacja dostępna jest aplikacja na urządzenia z systemem Android i iOS.

EDK to doświadczenie osobiste. Można iść samemu, w dwie lub w kilka osób. Ważne jest, aby umówić się wtedy, że w czasie drogi obowiązuje milczenie.

47-kilometrowa trasa zalecana jest dla osób o dobrej kondycji i orientacji w terenie. Na szczególną uwagę zasługuje drugi, końcowy fragment trasy, który przechodzi przez obszary leśne. Rekomendowane jest posiadanie urządzeń GPS z wgraną trasą i zapasowe baterie lub powerbank.

Zalecany powrót do Warszawy: pociąg SKM ze stacji PKP Legionowo (ok. 1,5 km od kościoła docelowego przy ul. Księdza Józefa Schabowskiego 2).

Dodatkowe informacje o rejonie i trasie znajdują się także na dedykowanym profilu facebookowym Warszawa Kanty.EDK.

2023-03-22 19:23

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Wielki Piątek przeżyj duchowo Ekstremalną Drogę Krzyżową

[ TEMATY ]

ekstremalna Droga Krzyżowa

EDK

Archiwum organizatorów

Przeżyj w Wielki Piątek duchowo Ekstremalną Drogę Krzyżową. Medytacja Krzyża, rozważania stacji Drogi Krzyżowej i duchowa wędrówka okazją do jeszcze głębszego przeżywania EDK - zachęca rzecznik inicjatywy ks. Zbigniew Gełdon.

Kapłan przypomina, że tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa, jak wiele innych inicjatyw duszpasterskich na całym świecie, z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa przyjęła nową formę.

CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja częstochowska: Dyspensa na 9 czerwca

2023-06-07 13:44

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

dyspensa

archidiecezja częstochowska

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo udzielił na piątek 9 czerwca wszystkim osobom przebywającym na terenie archidiecezji częstochowskiej dyspensy „od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych”.

Zalecił jednocześnie, aby „osoby korzystające z dyspensy ofiarowały dowolną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz podjęły zgodnie z własnym wyborem formę zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości chrześcijańskiej wobec potrzebujących bądź ofiarowanie jałmużny”.

CZYTAJ DALEJ

WNieboGłosy już jutro!

2023-06-07 15:50

wnieboglosy.wroc.pl

Jezus Eucharystyczny stanowi centrum wydarzenia WNieboGłosy.

Jezus Eucharystyczny stanowi centrum wydarzenia WNieboGłosy.

Już jutro we Wrocławiu na Placu Wolności zabrzmią WnieboGłosy – modlitewne uwielbienie Jezusa Eucharystycznego!

Zapraszamy na Plac Wolności na godzinę 19.30, aby oddać cześć i chwałę Bogu, który wychodzi na ulice naszego miasta. Spotkanie, uwielbienie, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem – tak wiele mieści w sobie to niezwykłe wydarzenie. – Fenomen koncertów, które rozbrzmiewają w Boże Ciało w wielu miastach Polski inspiruje nas, aby również z Wrocławia wzniósł się do nieba głos modlitwy wyrażonej muzyką uwielbienia. Podczas tego wieczoru ze sceny popłyną dźwięki najpiękniejszych pieśni chwały w wykonaniu orkiestry, chóru i zespołu WNieboGłosy oraz zespołu N.O.E. Pragniemy, aby stały się one przestrzenią spotkania, zachętą, aby wejść głębiej w doświadczenie Bożej obecności – zapraszają na spotkanie organizatorzy. Podczas modlitewnego uwielbienia na Placu Wolności obecny będzie m.in. bp Piotr Wawrzynek, biskup pomocniczy diecezji legnickiej, który przez lata angażował się w organizację wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję