Reklama

Niedziela Sandomierska

W obronie Świętego

W odpowiedzi na Apel Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza oraz zalecenia Wydziału Duszpasterstwa, wielu miejscach diecezji odbyły się wydarzenia mające wyrażać sprzeciw wobec szargania świętości Jana Pawła II.

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Kocudza. Ulicami parafii w Kocudzy przeszła Droga Krzyżowa, która zgromadziła liczną rzeszę wiernych na wspólnej modlitwie w obronie świętości i dobrego imienia św. Jana Pawła II. - Wierzymy mocno, że nasza modlitwa, solidarność z ludźmi wiary, prawdy i dobra wokół osoby Jana Pawła II, pomorze pokonać świat kłamstwa, oszczerstw i opluwania największych autorytetów i wartości w kościele – mówili parafianie.

Ks. Wiesław Marszałek

Ostrowiec Świętokrzyski. Mieszkańcy miasta zgromadzili się przy figurze św. Jana Pawła II, by wyrazić sprzeciw wobec ataków na świętość papieża Jana Pawła II. – Nie zgadzamy się na falę agresji, wymierzoną w osobę, dzieło i świętość papieża, który był, jest i pozostanie dla nas jednym z największych rodaków w dziejach polskiego narodu. To niedościgniony wzór dojrzałości, mądrości i świętości jaki współcześni Polacy powinni umieć dostrzec i naśladować – mówili mieszkańcy. Odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie Janina Walewska odczytała modlitwę dziękczynną za dar Papieża Polaka. Po odśpiewaniu „Barki” ks. Jan Sarwa podziękował licznie przybyłym kapłanom z dekanatu oraz mieszkańcom miasta oraz zaprosił wszystkich do kolegiaty na adorację Najświętszego Sakramentu. Drugą część rozpoczął śpiew hymnu Boże coś Polskę, a następnie odmówiono modlitwę różańcową. Po niej odprawiona została Mszę św. w intencji wszystkich, którzy z wielką odwagą i stanowczością bronią dobrego imienia Świętego Jana Pawła II. Modlitewny dzień w obronie dobrego imienia i świętości papieża Jana Pawła II zakończył Apel Jasnogórski, który poprowadził ks. Jan Sarwa. Przybyli wierni modlili się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz św. Józefa za całą wspólnotę Kościoła oraz naszą Ojczyznę.

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Janów Lubelski. Wierni z parafii św. Jana Chrzciciela uczcili św. Jana Pawła II, dziękując Bogu za dar jego życia, pontyfikatu i świętości, którą realizował wypełniając swoje posłannictwo. Po każdej Mszy św. odbyła się modlitwa przy ołtarzu poświęconym papieżowi Polakowi, zaś przedstawiciele władz rządowych i samorządowych złożyli kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II na placu maryjnym. – Potrzeba dziś jasno stawić czoła fałszowaniu wizerunku Ojca Świętego Jana Pawła II, który dla wielu z nas był i pozostaje nadal autorytetem i wzorem drogi ku świętości – podkreślał jeden z parafian. Przy relikwiach świętego znajdujących się w kościele, wiele osób pozostawało na indywidualną modlitwę, wpisując do księgi pamiątkowej osobiste świadectwa doświadczonych łask za wstawiennictwem świętego papieża Polaka.

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Gorzyce. Odpowiadając na wezwanie do przybliżania nauczania św. Jana Pawła II podczas wieczornej Drogi Krzyżowej prowadzonej przez młodych, wierni z parafii podążali za cierpiącym Chrystusem w rytm rozważań Świętego Polaka. Nabożeństwo przygotowała młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gorzycach. Czytane rozważania pozwoliły przypomnieć i utrwalić naukę św. Jana Pawła II trafiającą do każdego człowieka, a zapalone w kształt słów TOTUS TUUS świece przypominały wartość zaufania Bogu i Maryi. Dewiza ta prowadziła papieża przez całe życie. Po Drodze Krzyżowej wierni udali się przed pomnik Jana Pawła II, gdzie wspólnie odśpiewana została „Barka”.

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

2023-03-23 08:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: Lech Wałęsa zostanie współautorem papieskiego dokumentu

2023-06-05 12:20

[ TEMATY ]

Lech Wałęsa

PAP/Paweł Supernak

W najbliższą sobotę 10 czerwca na Placu św. Piotra odbędzie się Światowe Spotkanie na rzecz Przyjaźni Społecznej, w którym, wraz z Ojcem Świętym wezmą udział m.in. laureaci Pokojowej Nagrody Nobla. Tego samego dnia przed południem nobliści, wśród których znajdzie się także prezydent Lech Wałęsa, zredagują dokument wzywający do promocji międzyludzkiego braterstwa, a papież podpisze go w obecności wiernych podczas popołudniowego czuwania.

Jak wyjaśniają organizatorzy wydarzenia, zatytułowanego "Not alone", jest ono zainspirowane papieską encykliką "Fratelli Tutti", a jego celem jest "promowanie kultury braterstwa, dialogu i pokoju". Oprócz 29 laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, w gronie których znajdzie się prezydent Lech Wałęsa, na Placu św. Piotra będą też obecni artyści, m.in. Andrea Bocelli, Al Bano, dziecięcy chór Piccolo Coro dell'Antoniano i chorwacki wiolonczelista Stjepan Hauser, a także delegacja młodych ludzi z całego świata, którzy na zakończenie wydarzenia utworzą łańcuch złączonych rąk wzdłuż kolumnady okalającej Plac św. Piotra.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2023 r.

2023-05-23 11:20

[ TEMATY ]

zmiany

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

Karol Porwich/Niedziela

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

W intencji kapłanów

2023-06-06 22:46

grafika organizatorów

Już w sobotę 10 czerwca kilka tysięcy osób przybędzie na XVII Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej!

Jak informuje ks. dr Bogusław Nagel, pielgrzymi będą wspólnie modlić się w intencji kapłanów oraz o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję