Reklama

Niedziela w Warszawie

Po książkę na... stadion

Jeszcze tylko do jutra (21 maja) na miłośników słowa pisanego i nie tylko na PGE Narodowym czeka nie lada gratka. Trwają tam właśnie Targi Książki i Mediów Vivelo.

2023-05-20 20:54

[ TEMATY ]

Targi Książki i Mediów Vivelo

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Wydarzenie dedykowane jest nie tylko miłośnikom książki w tradycyjnej formie, ale także fanom technologii audio i video. Na największy stadionie w kraju, na ponad 20 000 metrach kwadratowych, stworzono 11 stref tematycznych. Podczas wielkiego święta książki i nowych mediów zaplanowano ponad 550 spotkań autorskich oraz liczne spotkania z osobowościami ze świata kultury i sztuki oraz influencerami. Na PGE Narodowym można wziąć udział również w wydarzeniach towarzyszących: pokazach, warsztatach, panelach i prezentacjach w strefach tematycznych.

- W dzisiejszym świecie bardzo potrzebujemy chwil zatrzymania i oddechu. Taką unikalną możliwość daje nam wciąż książka - ta tradycyjna, papierowa, ale również na czytnikach, czy do posłuchania. Wiele osób nie wyobraża sobie czytania inaczej niż na papierze, jednak rozwiązania cyfrowe są dynamicznie rozwijającym się trendem. E-booki, audiobooki, oferty streamingowe stają się coraz popularniejsze i dlatego one również znalazły swoje ważne miejsce na targach. Niezależnie jednak od tego, w jakiej formie książkę wybierzemy, najważniejsza wciąż pozostaje jej treść - mówi Irma Tomaszewska, Dyrektor Generalna targów.

W ramach Targów Książki i Mediów VIVELO zorganizowany został plebiscyt VIVELO Book Awards, w ramach którego wydawcy mogli zgłaszać swoich kandydatów do 31 marca br. Zgłoszenia przyjmowane były w kilku kategoriach: literatura obyczajowa, sensacyjna, faktu, kryminalna, thriller oraz najlepsze tłumaczenie, wydawca roku, okładka oraz nowe technologie.

- Naszym celem było stworzenie nie tylko unikalnej przestrzeni targowej, ale także nowatorskiego forum dyskusyjnego dla przedstawicieli branży (wydawców, pisarzy, tłumaczy), czytelników, jak również influencerów. Chcemy pokazać, jak książka zmienia się i ewoluuje wraz z nami. Wiele wskazuje na to, że książkę przyszłości nie będziemy tylko czytać, ale będziemy jej doświadczać wieloma zmysłami - przekonuje Tomaszewska.

Reklama

Targi wyróżnia innowacyjne podejściem do budowania doświadczeń zwiedzających. Oprócz możliwości zakupu książek tradycyjnych można udać się w podróż w przyszłość za sprawą multimedialnego projektu książki pt. „Listy Minotaura do Zakażonych” prof. Andrzeja Bednarczyka, rektora ASP im. J. Matejki w Krakowie, który powstawał przez 15 lat. To unikalne dzieło sztuki wykorzystuje technikę rozszerzonej rzeczywistości, za pośrednictwem której odkrywamy „drugie dno” zawartych w książce ilustracji. Każde z mikroopowiadań, zilustrowanych kreską artysty, ożywa dzięki aplikacji i ukrytym w ilustracjach kodom QR.

Na PGE Narodowym zainteresowani poznają unikalny warsztat pracy fotografów podróżniczych, jak i tajniki pracy autorów książek kulinarnych. Spędzą czas biorąc udział w pokazach kaligrafii i na wystawie kimon lub włączą się w żywiołowe spotkania z producentami i pasjonatami podcastów oraz twórcami platform streamingowych. W strefie #gaming przetestują m.in. konsole retro, symulatory jazdy automaty do gry. Targi będą też unikalną szansą by poznać pasjonujący świat słuchowisk, seriali podcastów.

Otwarcie targów o godz. 10.00. Wstęp jest płatny:

Bilet normalny – 14 zł

Bilet ulgowy – 7 zł

Bilet rodzinny – 35 zł

Patronat honorowy na targami objął prezydent Andrzej Duda, a partnerem wydarzenia jest m.in. Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

Ocena: +7 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Stanisław Gądecki: Głoszenie Ewangelii oznacza dziś osobiste świadectwo

2023-06-06 09:06

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

Karol Porwich/Niedziela

Arcybiskup Stanisław Gądecki

Arcybiskup Stanisław Gądecki

Przewodniczący Konferencji Episkopatu w wywiadzie dla KAI z okazji 50-lecia święceń kapłańskich, mówi o swej kapłańskiej drodze i wymienia najważniejszych mistrzów, którzy go ukształtowali. Opowiada o swym zaangażowaniu w dialog z judaizmem oraz podaje zasady na jakich winien być oparty dialog Kościoła ze światem, definiuje miejsce Kościoła w państwie demokratycznym, zastanawia się jakie są przyczyny obecnych sytuacji kryzysowych w Kościele, dzieli się obawami co do Synodu o synodalności i zapowiada tegoroczne obchody Zbrodni Wołyńskiej, którym będzie towarzyszyć orędzie Kościołów z Polski i Ukrainy wzywające do wzajemnego przebaczenia i pojednania.

A oto pełen tekst rozmowy:

CZYTAJ DALEJ

Naukowe rozważania o Kościele

2023-06-06 18:35

ks. Łukasz Romańczuk

W Sali Benedykta XVI Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyła się dziś konferencja poświęcona Kościołowi: “Quaestio Ecclesiae”

Obecnie w Kościele w Polsce przeżywamy rok duszpasterski pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dlatego też konferencja: “Quaestio Ecclesiae” jest ważna i pomaga zastanowić się nad tym, czym jest Kościół? Bardzo często Kościół kojarzony jest z biskupami i księżmi, a to jest coś głębszego - zaznacza ks. Michał Marciniak, organizator konferencji i dodaje: - Podstawowa i wyjściowa definicja Kościoła to ludzie będący w relacji z Jezusem, stąd też nazwa konferencji: “Quaestio Ecclesiae” - zachęca do ujęcia eklezjologicznego. Na konferencji podejmowana będzie kwestia Kapłaństwa, Małżeństwa, ale także relacji pomiędzy instytucją a charyzmatem.

CZYTAJ DALEJ

W intencji kapłanów

2023-06-06 22:46

grafika organizatorów

Już w sobotę 10 czerwca kilka tysięcy osób przybędzie na XVII Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej!

Jak informuje ks. dr Bogusław Nagel, pielgrzymi będą wspólnie modlić się w intencji kapłanów oraz o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję