Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków

Trzy dni modlitwy za miasto

    Mieszkańcy Krakowa należący do różnych wspólnot przez trzy dni modlą się w intencji miasta.

Mateusz Góra

W kościele św. Wojciecha na Rynku w Krakowie trwa Jerycho Krakowskie

W kościele św. Wojciecha na Rynku w Krakowie trwa Jerycho Krakowskie

    W kościele św. Wojciecha na Rynku w Krakowie trwa Jerycho Krakowskie. To kolejne już takie wydarzenie poprzedzające uroczystość Bożego Ciała. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie gromadzą się członkowie wspólnot z całego Krakowa. Modlą się przez prawie cały dzień. Czuwanie rozpoczyna się od godziny 7:00, a kończy o 21:15.

    Jerycho Krakowskie to modlitwa za miasto Kraków. Mieszkańcy i członkowie wspólnot wspólnie modlą się za miasto i jego mieszkańców. Podkreślają, że duże nadzieje pokładają także w Duchu Świętym. – Czuję taką potrzebę, żeby się modlić za Kraków. Szczególnie o działanie Ducha Świętego i o wzmocnienie wiary w mieszkańcach. Dostrzegam, że coraz mniej ludzi przychodzi do kościoła, więc trzeba się modlić o ich powrót czy nawrócenie – mówi pani Janina z Odnowy w Duchu Świętym, która brała udział w modlitwie.

    Jak podkreśla ks. Mariusz Susek z sekretariatu do spraw Nowej Ewangelizacji, to wydarzenie, określane również jako Triduum przed Bożym Ciałem, ma pomóc doświadczyć Boga w codzienności. – Modlimy się o to, żeby ludzie byli pełni Bożego Ducha. Celem jest doświadczenie osobistego spotkania z Jezusem. Chcemy z Nim żyć na co dzień i doświadczać Jego żywej obecności w życiu – mówi ks. Mariusz Susek.

Reklama

    Zwieńczeniem Jerycha Krakowskiego będzie środowa procesja z kościoła św. Wojciecha pod bazylikę Mariacką. Tam odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne pod hasłem „Jestem”. – „Jestem” to imię Boga, które On sam przekazał Mojżeszowi w słowach „Jestem, który Jestem”. Chcemy przypomnieć, że Bóg jest pośród nas. Jest obecny w Eucharystii czy Słowie Bożym. To wydarzenie ma na celu przypomnieć, że to właśnie Eucharystia i Słowo Boże prowadzą nas do spotkania z Jezusem i ożywiają naszą wiarę – informuje ks. Susek.

    Podczas spotkania pojawią się ewangelizatorzy Marcin Zieliński i Michał Król. Będzie można wysłuchać świadectw innych osób oraz otrzymać Ewangelię św. Jana.

2023-06-07 11:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważania na niedzielę: siostra Faustyna i ataki diabła

2023-09-28 20:57

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Mat.prasowy

Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak ta "cienka granica" między decyzją a działaniem może wpływać na nasze życie duchowe. Na przykładzie pięciu żabek na parapecie i postaci z popkultury, jaką jest Chuck Norris, zastanowimy się nad naszym własnym podejściem do wiary i nawrócenia.

Znajdziemy także inspirację w historii życia świętej siostry Faustyny i przemyślimy, jak nie pozwolić na zniszczenie mostu do Boga, którym jest Boże Miłosierdzie. Zapraszam do głębokiej refleksji i dyskusji na temat tego, jak Boże Miłosierdzie pomaga nam przebyć drogę powrotną do Bożej winnicy.

CZYTAJ DALEJ

Czy przyjmuję trudne sytuacje jako mój krzyż, łącząc go z krzyżem Chrystusa?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 9, 43b-45.

Sobota, 30 września. Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Abp Grzegorz Ryś Kardynałem Kościoła Rzymskokatolickiego - Konsystorz 2023

2023-10-01 10:05

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Na Placu św. Piotra w Watykanie zakończył się konsystorz podczas którego Ojciec Święty Franciszek kreował 21 nowych kardynałów wśród których był jeden Polak – metropolita łódzki – kardynał Grzegorz Ryś. Na tę uroczystość do Wiecznego Miasta przyjechali duchowni i wierni świeccy nie tylko z Łodzi i Archidiecezji Łódzkiej, ale również z innych stron Polski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję