Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Solidarni w biedzie

Dziura budżetowa jest już olbrzymia, a na koniec roku będziemy mogli się poszczycić gigantyczną. Z tłumaczeń niektórych przedstawicieli rządu wynika, że to działanie jest celowe. Ponieważ wszystkie kraje europejskie borykają się z poważnym wewnętrznym zadłużeniem, my nie możemy być lepsi, bo inaczej zostalibyśmy uznani za czarną owcę we wspólnocie. A to ponoć jest najgorsze, co mogłoby nas spotkać.

Pogrzebani żywcem

Rząd ma nas na jesieni zasypać ustawami. Istnieje realne niebezpieczeństwo, że się już spod nich nie wygrzebiemy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Konstytucje

Ks. prof. Jerzy Krukowski, wybitny prawnik, na łamach „Naszego Dziennika” oraz bieżącego numeru „Niedzieli” jasno i precyzyjnie wyjaśnia, że krzyż stojący przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie stoi tam zgodnie z obowiązującą konstytucją. Jego przeciwnicy, w tym obecny prezydent Bronisław Komorowski, który dał sygnał do ataku na krzyż, uważają inaczej. Wniosek jest prosty. Może nie znają obecnej konstytucji... Jest jeszcze inna opcja. Krzyż można by usunąć lege artis, ale tylko wtedy, gdyby w naszym kraju obowiązywała nadal konstytucja bierutowsko-stalinowska, do której -zdaniem prof. Krukowskiego - prezydent Komorowski całą swoją postawą wyraża pewne ciągoty.

Schować pomnik

Grzegorz Schetyna zabrał głos w sprawie pomnika upamiętniającego ofiary smoleńskiej katastrofy. Jego zdaniem, pomnik powinien stanąć nie na Krakowskim Przedmieściu, ale na Powązkach. Intencja jest czytelna. Marszałek chciałby go po prostu schować. Najbardziej nadającym się do tego miejscem w Polsce jest jaskinia Wielka Śnieżna. Ma 854 m głębokości i naprawdę rzadko kto tam zagląda.

(pr)

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Medjugorie: Wielka i skandaliczna profanacja figury Matki Bożej; podpalono również ołtarz!

2026-07-28 09:54

[ TEMATY ]

Medjugorie

Adobe Stock/Red

W nocy z 27 na 28 lipca w Medjugorie doszło do skandalicznej profanacji. Sprawcy podpalili ołtarz i zbezcześcili figurę Matki Bożej na Górze Objawień!

W nocy z poniedziałku na wtorek w miejscu pielgrzymkowym Medjugorie w Bośni i Hercegowinie doszło do kilku aktów wandalizmu. Według policji kantonu Hercegowina-Neretwa, uszkodzenie figury Matki Bożej na Górze Objawień - Podbrdo zgłoszono o godzinie 4:30 rano. Pół godziny później zgłoszono pożar ołtarza polowego za kościołem parafialnym św. Jakuba. Pożar został szybko ugaszony i nie rozprzestrzenił się na kościół. Uszkodzony został jednak ołtarz, który niedawno został odnowiony. Policja zabezpieczyła oba miejsca i wszczęła śledztwo.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

[ TEMATY ]

modlitwa

Królowa Pokoju

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore
Maryjo, Królowo Pokoju,
CZYTAJ DALEJ

Muzyka korzeni: Józef Broda i Janusz Kohut

2026-07-29 12:41

materiały prasowe

W środę, 29 lipca, o godz. 19.00 w ramach XXX Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2026, z koncertem „Muzyka korzeni” wystąpią Józef Broda i Janusz Kohut.

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert festiwalowy „Muzyka korzeni”, który odbędzie się 29 lipca 2026 roku o godzinie 19.00 w niezwykłej przestrzeni Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie. Wydarzenie stanowi część XXX Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2026 i będzie spotkaniem z muzyką głęboko zakorzenioną w tradycji, duchowości i artystycznej autentyczności.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję