Reklama

Dziesięć lat spokoju

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Chrześcijańscy duchowni z Abbotabbad w Pakistanie zwrócili się do rządu z prośbą o zapewnienie lepszej ochrony wspólnot religijnych przed atakami ze strony muzułmanów. Obawiają się, że po śmierci lidera Al-Kaidy Osamy bin Ladena względny spokój, którym się cieszyli, zostanie teraz naruszony. - Od dziesięciu lat, kiedy wypowiedziano wojnę terroryzmowi, nie było tutaj ani jednego zamachu - mówił ks. Akram Javed Gill z Abbotabbad. - Teraz wiemy dlaczego.
Przedstawiciele stowarzyszenia, które obejmuje także parafie katolickie, spotkali się niedawno w celu omówienia przyszłej strategii działania po zabójstwie bin Ladena. Kapłani katoliccy już musieli znacznie ograniczyć posługę duszpasterską.
Nie mogą odwiedzać wiernych w domach, musieli odwołać wcześniej zaplanowane uroczystości i Msze św., zaś policjanci ochraniający budynki kościelne zostali postawieni w stan najwyższej gotowości.
Jak podkreślają duchowni, praca w Pakistanie jest bardzo trudna. Jeden z kapłanów mówił, że jego inicjatywa umieszczenia figury Matki Bożej w grocie, znajdującej się na terenie należącym do kościoła, wywołała tak zaciekły sprzeciw muzułmanów, że szybko musiał zrezygnować z tej inicjatywy. Teraz duchowni spodziewają się, że nastąpią ataki na chrześcijan.

WD za: www.piotrskarga.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Karol Nawrocki odebrał uchwałę PKW o wyborze na urząd prezydenta RP

2025-06-11 19:15

[ TEMATY ]

uchwała

Karol Nawrocki

PKW

PAP/Marcin Obara

Wybory prezydenckie pokazują nam wszystkim, że Polacy chcą brać odpowiedzialność za swoją przyszłość - powiedział w środę prezydent elekt Karol Nawrocki, który odebrał na Zamku Królewskim w Warszawie uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej o wyborze na urząd prezydenta RP.

W wyborach prezydenckich zwyciężył kandydat popierany przez PiS, który w II turze wyborów zdobył 50,89 proc. głosów poparcia. Kandydat KO Rafał Trzaskowski uzyskał 49,11 proc. głosów. Frekwencja wyniosła 71,63 proc.
CZYTAJ DALEJ

Uczeń Chrystusa ma nieść pokój

2025-05-14 10:41

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

commons.wikimedia.org. Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 10, 7-13.

Środa, 11 czerwca. Wspomnienie św. Barnaby, apostoła
CZYTAJ DALEJ

Kard. Nycz na stulecie Archidiecezji Katowickiej: Śląsk dał Polsce świadectwo wiary i społecznego zaangażowania

2025-06-11 21:10

[ TEMATY ]

Śląsk

100‑lecie

kard. Kazimierz Nycz

BP KEP

Centralnym punktem obchodów stulecia Archidiecezji Katowickiej była uroczysta Msza św. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, której przewodniczył legat papieski kardynał Kazimierz Nycz. W homilii kardynał przedstawił papieskie przesłanie na jubileusz, podkreślił historyczne znaczenie Kościoła na Śląsku oraz wezwał do obrony chrześcijańskiej tożsamości w obliczu współczesnych wyzwań.

Msza święta celebrowana była z udziałem biskupów podczas 401. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Poprzedziła ją uroczysta procesja, podczas której poświęcono figurę św. Jacka. Pomnik stanie na kolumnie w odnowionych ogrodach kurialnych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję