Reklama

Niedziela Świdnicka

Wałbrzych. Moje „tak” dla Jezusa

Parafia św. Józefa Robotnika obchodziła swoją Pięćdziesiątnicę, w czasie której grupa młodzieży przystąpiła do sakramentu bierzmowania.

[ TEMATY ]

Wałbrzych

bp Ignacy Dec

bierzmowanie

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Młodzi bierzmowani podczas procesji z darami

Młodzi bierzmowani podczas procesji z darami

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uroczystości w środę 11 października przewodniczył i sakramentu udzielił bp Ignacy Dec, który podkreślił, że sakrament bierzmowania to niebieska pomoc od Boga dla ludzkiego ducha, który ma dwie władze. Rozum, czyli władzę poznawczą, dzięki której jest nauka, sztuka, etyka czy religia oraz wolę, która odpowiedzialna jest za nasze decyzje.

- Dzisiaj jest dla was początek bycia dojrzałym świadkiem Pana Jezusa. Skoro idziecie do bierzmowania, to podejmujecie zobowiązanie, że Jezus dla was jest najważniejszy, podejmując walkę o to, aby Jego Ewangelia była znana. Głoście ją wśród waszych koleżanek i kolegów, którzy inaczej myślą, często was wyśmiewają z powodu uczęszczania na religię w szkole. Tym buntowaniem się nie przejmujcie, ale bądźcie cierpliwi i szukacie okazji, aby sprowadzić te osoby na dobrą drogę – zachęcał homileta, wskazując, że nawrócenie pogubionego człowieka to największy czyn miłości.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Moje „tak” dla Jezusa to nie jest chwilowe uniesienie. To świadomy wybór bycia Jego uczniem, nawet gdy droga stanie się wyboista i trudna. Jestem gotów na to, aby dzielić się z innymi tym, co otrzymałem – miłością, wiarą i nadzieją, bo wiem, że Bóg jest zawsze ze mną. Proszę o modlitwę i wsparcie mojej rodziny, przyjaciół oraz całej społeczności parafialnej, abym mógł stale rosnąć w wierze i miłości, której Bóg mi ofiarowuje – powiedział dla „Niedzieli ŚwidnickiejAlan Schmidt, uczeń II LO w Wałbrzychu.

ks. Mirosław Benedyk

Tradycyjnie każdy z bierzmowanych otrzymał od bp Deca pamiątkowy tom „Siejby Słowa”

Tradycyjnie każdy z bierzmowanych otrzymał od bp Deca pamiątkowy tom „Siejby Słowa”

Reklama

Na zakończenie głos zabrał ksiądz proboszcz. - Dziękuję ekscelencji za dzisiejszą posługę oraz za towarzyszenie mojej osobie w kapłańskiej drodze, na przestrzeni ostatnich 25 lat, a przede wszystkim dziękuję za umiłowanie Prawdy, Kościoła i Rodziny - podsumował ks. kan. Witold Baczyński.


2023-10-11 21:30

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wieczernik w Truskolasach

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

bierzmowanie

Truskolasy

Beata Pieczykura/Niedziela

– Potrzeba wam Ducha Świętego i Jego darów, abyście wolność zagospodarowali dobrem, cnotą, miłością, ofiarą z siebie samego dla drugiego człowieka przez małżeństwo, rodzinę, tajemnicę Kościoła i ojczyzny – powiedział do młodzieży, która 17 maja przyjęła sakrament bierzmowania, abp Wacław Depo w parafii św. Mikołaja w Truskolasach, w sanktuarium Matki Bożej Truskolaskiej.

Dlaczego młodzi przyjęli sakrament bierzmowania? Na to pytanie krótko i konkretnie odpowiedział Adam: – Jestem katolikiem i chcę z własnej woli przyjąć ten sakrament. Młodzi z wdzięcznością mówili: – Nasze serca są przepełnione radością. Będziemy starać się wzrastać w wierze, aby świadczyć o niej.

CZYTAJ DALEJ

Bytom: urzędnicy zakazali bicia dzwonów w parafii Bożego Ciała

2024-07-18 09:59

[ TEMATY ]

parafia

dzwony

Kościół: Autorstwa Stanisław Kołodziejczyk/commons.wikimedia.org//Dzwony:Canva

Podczas niedzielnej Mszy św. w kościele parafialnym pw. Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach, proboszcz parafii ks. prałat. Henryk Oleś poinformował wiernych, że w związku z uprawomocnieniem się wyroku ws. skargi na zbyt głośne dzwony kościelne, na parafię został nałożony zakaz ich używania - czytamy na portalu wpolityce.pl.

Ks. Oleś powiedział też, że nie jest to wypadek odosobniony, gdyż ksiądz z innej bytomskiej parafii został już nawet ukarany z tego powodu, że nie posłuchał wezwania do wyciszenia dzwonów.

CZYTAJ DALEJ

Ursula von der Leyen osiągnęła szczyty hipokryzji. PiS przeciw kandydaturze Niemki

2024-07-18 13:32

[ TEMATY ]

Konferencja prasowa

Ursula von der Leyen

Prawo i Sprawiedliwość

EKR

Łukasz Brodzik

Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości w Strasburgu

Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości w Strasburgu

Prawo i Sprawiedliwość, które działa w ramach grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, krytycznie odniosła się do kandydatury Ursuli von der Leyen na przewodniczącą Komisji Europejskiej.

Jak podkreślali europosłowie PiS, jest ona twarzą tego stanu, w jakim dzisiaj jest Europa. Politycy podkreślali, że szaleństwo związane z Zielonym Ładem i centralizacją skutkuje tym, że ludziom żyje się zdecydowanie gorzej, a firmy uciekają z Europy. Prawo i Sprawiedliwość zarzuciło von der Leyen przede wszystkim szczyty hipokryzji i pozatraktatowe, bezprawne ingerencje w politykę wewnętrzną państw członkowskich - m.in. Polski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję