Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mistrz przecinania

Minister Cezary Grabarczyk ostał się na stanowisku, bo koalicja uznała, że pracuje dobrze i w pocie czoła. Jednocześnie Grabarczykowi z niewiadomych powodów zabroniono przecinania wstęg na otwieranych inwestycjach. Marnują jego talent. W przecinaniu wstęg akurat Grabarczyk wykazywał cechy mistrzostwa.

Szatański plan

W TVP 2 Polaków będzie zabawiał satanista. Zarobi przy tym prawie 200 tys. zł. Gdzie indziej ludźmi takiego pokroju interesują się służby specjalne, bo satanizm zagraża ładowi społecznemu, a u nas daje mu się antenę i sporą gażę z publicznych pieniędzy. Szatan by tego lepiej nie wymyślił.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Likwidacja przez likwidację

Przez głowę by nikomu nie przeszło, jakie są prawdziwe przyczyny kolejek do lekarzy. Na szczęście mamy minister Ewę Kopacz, która nam wyjaśniła, że to wszystko przez zbyt bogatą ofertę medyczną. Ludziska po prostu walą do lekarzy czy trzeba, czy nie, bo tak bogata oferta, że na to cudo trzeba sobie choć popatrzeć. Idąc tokiem tej logiki, gdyby zlikwidować służbę zdrowia, kolejek by na pewno nie było.

Drogie przedszkola

Podrożały nam przedszkola. Sporo, bo w niektórych miejscowościach nawet o 100 proc., no ale przecież wiadomo, że Polska jest w budowie, a budowa musi kosztować.

Zamknięte koło

Drożeje też żywność. Wszystko przez to, że zapracowani na budowach budowlańcy więcej jedzą, bo mają większe zapotrzebowanie kaloryczne. Żywność by taniała, gdyby nie było roboty, i koło się zamyka. Musimy wytrzymać, bo Polska jest w budowie.

Przykra wiadomość

Minister Jacek Rostowski zapowiada budżetowe oszczędności. Oszczędzi 80 mld zł. Na razie nie wiadomo, jak i na kim. Dowiemy się dzień po wyborach, i nie będzie to przyjemna wiadomość.

(pr)

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Jakub inspiruje miliony. Francuzi pokochali film o Camino

2026-07-25 14:22

[ TEMATY ]

Francja

św. Jakub

Vatican Media

W liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła uwagę zwraca nie tylko rosnąca liczba pielgrzymów zmierzających do Santiago de Compostela, ale także sukces francuskiego filmu „Camino dla opornych”. Produkcję inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami obejrzało już ponad milion widzów, co potwierdza niesłabnące zainteresowanie jedną z najważniejszych dróg pielgrzymkowych chrześcijaństwa - informuje Vatican News.

Santiago de Compostela od ponad tysiąca lat pozostaje celem pielgrzymów z całego świata. To właśnie tam, według tradycji, znajdują się relikwie św. Jakuba Apostoła. Camino de Santiago nie jest jedną drogą, lecz siecią historycznych szlaków prowadzących z różnych krajów Europy do grobu Apostoła. Każdego roku przemierzają je setki tysięcy osób – jedni z pobudek religijnych, inni w poszukiwaniu sensu, ciszy lub duchowej odnowy.
CZYTAJ DALEJ

Katedra Notre-Dame w Paryżu: kontrowersyjne witraże zostaną zamontowane jesienią

2026-07-24 15:57

[ TEMATY ]

Notre‑Dame

Adobe Stock

Pomimo utrzymującego się od ponad dwóch lat sprzeciwu społecznego, tworzenie nowych, współczesnych witraży w katedrze Notre-Dame w Paryżu wkracza w ostatnią fazę. Publiczna instytucja Rebâtir Notre-Dame de Paris (Odbudować Notre-Dame de Paris) potwierdziła, że ​​prace Claire Tabouret zostaną zamontowane w październiku i listopadzie, a ich oficjalne odsłonięcie nastąpi w grudniu br.

Podczas wizyty w pracowni Simon-Marq w Reims, gdzie powstaje sześć nowych witraży do katedry Notre-Dame, Philippe Jost, szef Rebâtir Notre-Dame de Paris ogłosił, że witraże zostaną ukończone we wrześniu, a następnie zainstalowane „w październiku-listopadzie, aby wszystko było gotowe do odsłonięcia w grudniu”. Według Anne-Catherine Perreau, kierowniczki pracowni Simon-Marq, projekt jest obecnie ukończony w około 70%. Trzy z sześciu są już ukończone, czwarty ma zostać ukończony w najbliższych dniach, a dwa pozostałe są „w trakcie realizacji”.
CZYTAJ DALEJ

Haiti: wspólnota katolicka zapewnia rodzinom dostęp do wody

2026-07-25 19:21

[ TEMATY ]

Haiti

Vatican Media

Niedawno rozpoczęliśmy prace nad przedłużeniem wodociągu o około jeden kilometr – opowiada agencji Fides ks. Massimo Miraglio MI, proboszcz parafii w małej wspólnocie katolickiej w Pourcine Pic Makaya na Haiti. To ważny projekt, który ma znacząco wpłynąć na codzienne życie lokalnej ludności.

Jak podkreśla misjonarz kamiliański, „woda płynąca ze źródła położonego wyżej wystarczy do zasilania dwóch nowych punktów dystrybucji, co pozwoli na zaopatrzenie również trzech przysiółków położonych w pobliżu płaskowyżu, na którym leży Pourcine”. Dodaje, że „dla wielu rodzin będzie to oznaczało konkretną zmianę: dzieci i młodzież, które codziennie zajmują się transportowaniem wody potrzebnej w gospodarstwie domowym, będą musiały pokonywać krótsze odległości i zmagać się z mniejszym wysiłkiem”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję