Reklama

Niedziela Rzeszowska

Bądź gotów na intensywny rok!

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej to grupa ludzi, która nie próżnuje. Już od początku roku mają wiele do zaoferowania młodzieży

Niedziela rzeszowska 6/2014, str. 6

[ TEMATY ]

KSM

Justyna Sobiło

Zimowiska KSM organizowane były w domach rekolekcyjnych w Rzeszowie-Przybyszówce oraz Desznicy. Wyróżniały się na tle innych ofert feryjnych tym, że były nastawione na wzbogacenie życia duchowego uczestników. Nie brakowało również innych atrakcji – były zajęcia taneczne, warsztaty dziennikarskie czy zajęcia sportowe.

Młodzi KSM-owicze nie ulegają modzie i 14 lutego nie będą obdarowywać się czerwonymi balonikami. Oni umieją prawidłowo spojrzeć na miłość, która jest najważniejsza w życiu nie tylko młodego człowieka. W tym dniu będzie zorganizowana druga debata walentynkowa. Debata to możliwość rozmowy o tej prawdziwej miłości.

KSM również ma pomysł na uczczenie przemijającego okresu karnawału – początkiem marca w Rzeszowie odbędzie się bal, czyli doskonała okazja do integracji KSM-owiczów z całej diecezji i nie tylko.

W Wielkim Poście we współpracy z Kołem Akademickim KSM zostanie zorganizowana „Noc konfesjonałów”. Czas pokuty zakończy się rekolekcjami wielkopostnymi, które będą miały miejsce w Domu Rekolekcyjnym im. bł. Karoliny Kózkówny w Rzeszowie-Przybyszówce. W myśl VIII zasady KSM, która brzmi „Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny” rzeszowski KSM zorganizuje diecezjalne zawody piłki siatkowej. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała diecezję na zawodach ogólnopolskich.

Tuż na początku maja odbędzie się kolejne Złazisko KSM, polecane każdemu, komu miłe jest chodzenie po pięknych terenach Beskidu Niskiego. W maju również będzie miał miejsce kolejny Festiwal Wiary, który rozpocznie się koncertem „Jednego Serca Jednego Ducha”. W trakcie festiwalu będziemy mogli doświadczyć obecności Pana Boga w adoracjach Najświętszego Sakramentu, świadectwach ludzi, którzy Jego łask doświadczyli oraz w ludziach głoszących Dobrą Nowinę na ulicach Rzeszowa.

Od maja już tylko rzut kamieniem do wakacji, lecz o te plany również nie należy się martwić – KSM proponuje nam „Wakacje z Bogiem”. Są to tygodniowe turnusy odbywające się w domach rekolekcyjnych w samym sercu Beskidu Niskiego – w Desznicy. Jest to propozycja zarówno dla tych najmłodszych KSM-owiczów, jak i również dla tych starszych, z grona studentów.

Reklama

Nie zapominajmy również o comiesięcznych adoracjach w intencji uświęcenia kapłanów oraz kleryków, które odbywają się w kaplicy Domu Rekolekcyjnego w Rzeszowie-Przybyszówce.

KSM pragnie wesprzeć akcję „Ticket of Mercy” – „Bilet Miłosierdzia”. Jest to projekt, w którym można uczestniczyć, składając dobrowolną ofiarę na dofinansowanie przyjazdu młodych ludzi – naszych rówieśników z krajów misyjnych do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży 2016. Kolejną akcją charytatywną, w której KSM weźmie udział to inicjatywa nazwana „Młodzi młodym”, polegająca na zbiórce pieniędzy na budowę szkół w krajach misyjnych.

Drogi Młody Człowieku, jeśli nie masz pomysłu na przeżycie swojej młodości to ja ci podpowiadam. Zobacz czy w twojej parafii jest oddział KSM. Jeśli jest, to zasil jego szeregi. Na pewno nie będziesz tego żałował. Ja ci to gwarantuję!

2014-02-06 15:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W sobotę uroczystości 30-lecia reaktywacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

[ TEMATY ]

Warszawa

jubileusz

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży obchodzi 30-lecie reaktywacji. Z tej okazji główne uroczystości odbędą się w sobotę 10 października w Warszawie.

Centralne uroczystości rozpoczną się o godz. 9.00 w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela modlitwą ze złożeniem kwiatów na grobie sł. Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Następnie w katedrze warszawsko-praskiej o 10.30 odbędzie się uroczysta gala, podczas której przyznany zostanie Order im. prałata Antoniego Sołtysika.

CZYTAJ DALEJ

Nie przeszkadzajmy królestwu Bożemu wzrastać w nas!

2023-01-04 10:25

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 4, 26-34.

Piątek, 27 stycznia 2023. Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Kraków/ W wieku 100 lat zmarł prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności

2023-01-27 20:33

[ TEMATY ]

Kraków

zmarły

prof. Aleksander Krawczuk

Wikipedia/autor: Ladislav Luppa na licencji Creative Commons

prof. Aleksander Krawczuk

prof. Aleksander Krawczuk

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

O śmierci prof. Aleksandra Krawczuka poinformował w piątek Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w mediach społecznościowych. Wiadomość tę potwierdził również PAP w rozmowie telefonicznej pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję