Reklama

Nie przegap

Przyjedź na 18-stkę

Na lednickich polach spotykamy się 7 czerwca.

W tym roku zabierz ze sobą:

List miłosny
Każdy uczestnik spotkania otrzyma niezwykły dar – list od samego Boga. Jest Nim przede wszystkim Jezus Chrystus, podarowany nam z miłości przez Boga Ojca, który do nas mówi: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem” (J 15, 12). Dlatego chcemy dla siebie nawzajem być listami miłosnymi od Boga –jadąc na Lednicę, zabierz ze sobą list napisany w imieniu Boga do drugiego człowieka. Podczas spotkania ledniccy listonosze rozdadzą zebrane listy uczestnikom. Może i dla ciebie Bóg ma ważną wiadomość?

Najpotrzebniejszy ekwipunek
Nabożeństwo trwa wiele godzin i odbywa się pod gołym niebem, dlatego przydadzą się: wygodne buty, ciepła odzież, płaszcz przeciwdeszczowy, coś do siedzenia. Nie zapomnij też o nakryciu głowy, wodzie i jedzeniu, podstawowych lekarstwach (jeśli je zażywasz) i przygotowaniu duchowym.

Co cię czeka:

Reklama

8.00 Otwarcie Pól Lednickich, Spowiedź;

12.00 Anioł Pański; Nabożeństwo pokutne

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia;

Reklama

17.00 Oficjalne rozpoczęcie spotkania „To jest mój Syn umiłowany”;

Msza św. wigilii Zesłania Ducha Świętego „W Tobie mam upodobanie”;

Przesłanie papieża Franciszka „Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”;

Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wybór Chrystusa

Przejście przez Bramę III Tysiąclecia
Chętni będą mogli przyjąć szkaplerz karmelitański – taki sam, jaki przez całe życie nosił św. Jan Paweł II.

Symbole tegorocznego spotkania:

Lednicki dowód osobisty – symbol dojrzałości. Oznacza wejście w etap samodzielności oraz wzięcie odpowiedzialności za swoje życie i podejmowane w nim decyzje, także dojrzałe apostolstwo.

Pierścień synostwa – symbol synostwa Bożego, naszej przynależności do Boga Ojca. Przyjmując ten dar, pierścień z napisem „W Tobie mam upodobanie”, bierzemy na siebie odpowiedzialność za przekazane nam dziedzictwo.

Banknot wdzięczności – to nasza odpowiedź na dary, które otrzymaliśmy od rodziców i wychowawców. Ofiarowując go naszym opiekunom, wyrażamy wdzięczność za ich poświęcenie, miłość, cierpliwość i opiekę.

(Oprac. na podstawie: www.lednica2000.pl)

2014-05-20 15:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pozorny brak wolności

Niedziela Ogólnopolska 2/2016, str. 53

[ TEMATY ]

Niedziela Młodych

Miłość – temat rzeka. Głęboki niczym otchłań czarnej dziury. Jeżeli choć raz kochałeś, to wiesz, o czym mówię. Miłość pochłania cię bez reszty, nie możesz spać, wykonywać najprostszych czynności, nie myśląc o tej drugiej osobie. Zrobiłbyś dla niej wszystko, by tylko była szczęśliwa. Tak opisuje miłość mój przyjaciel. Według niektórych naukowców, uczucie to można wywołać zjadając tabliczkę czekolady… Jak jest naprawdę? Czy w dzisiejszych czasach ludzie potrafią kochać? Czy młodzi ludzie potrafią kochać? Może zadam lepsze pytanie: Czy ty potrafisz kochać?

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

Z nadzieją w przyszłość. Jubileusz w Kraczewicach

2021-07-28 12:11

Paweł Wysoki

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach świętowała 100-lecie istnienia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję