Reklama

Niedziela Podlaska

Sokołów Podlaski

Wieczór Miłosierdzia

Niedziela podlaska 13/2017, str. 6

[ TEMATY ]

modlitwa

Bożena Zdzieborska

Poświęcenie ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Poświęcenie ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W sokołowskim sanktuarium Miłosierdzia Bożego w trzeci piątek lutego zebrała się rzesza pielgrzymów na kolejnym Wieczorze Miłosierdzia. Przybyły zorganizowane grupy z Siedlec, Węgrowa, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Łukowa, Starejwsi oraz wielu pielgrzymów indywidualnych. Do prowadzenia spotkania zaproszony został charyzmatyczny, utalentowany muzycznie kapłan ks. Stefan Ceberek – na co dzień proboszcz sanktuarium pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Porządziu (archidiecezja warszawska).

Ks. Ceberek odprawił Eucharystię w koncelebrze z proboszczem sanktuarium Miłosierdzia Bożego ks. Krzysztofem Kisielewiczem oraz ks. Stanisławem Boguszem. Przed Mszą św. wierni zachęceni przez kapłana wzywali we wspólnym śpiewie Ducha Świętego, a następnie byli świadkami egzorcyzmowania wody i poświęcenia ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie dwugodzinnej Mszy św. wysłuchaliśmy pięknych pieśni oraz homilii zobrazowanej ciekawymi opowiadaniami. Przedstawione alegorie miały na celu przekonanie słuchających o wartości wiary.

Po Eucharystii nadszedł czas na koncert ks. Stefana. Usłyszeliśmy znane pieśni, m.in.: „Synu Dawida”, „Tłumy serc”, „Ojczyzno ma”, „Z różańcem w ręku”. Śpiew przeplatany był refleksjami kapłana dotyczącymi życia w rodzinnym domu. Ks. Stefan odniósł się również do współczesnych zagrożeń życia duchowego, szczególnie nadużywania komputerów, telewizji i alkoholu. Stwierdził, że są to miejsca szczególnego ataku złego ducha. Młodzi pomocnicy księdza czytali też fragmenty z „Dzienniczka” św. Faustyny oraz pism boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas. Ks. Ceberek przewodniczył również adoracji Najświętszego Sakramentu, podkreślając, że Pan Jezus wysłuchuje każdego, kto się do Niego zwraca z otwartym sercem.

Na zakończenie ks. Stefan udzielił indywidualnego błogosławieństwa przez nałożenie rąk, podziękował za czas poświęcony Jezusowi i poprosił o intensywną modlitwę za niego i wszystkich kapłanów.

2017-03-23 09:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

GUS: 61% Polaków jest w różnym stopniu zaangażowana religijnie

[ TEMATY ]

modlitwa

społeczeństwo

religijność

Archiwum

61% mieszkańców Polski w wieku co najmniej 16 lat jest, w mniejszym lub większym stopniu, zaangażowana religijnie. Wśród nich największy odsetek stanowią osoby słabo zaangażowane (33%), a następnie średnio zaangażowane (23%). Osoby bardzo zaangażowane religijnie to jedynie 5,5% analizowanej populacji. Badanie, przeprowadzone przez Główny Urząd Statystyczny w 2018 r., zamieszczono w szerszym opracowaniu "Wyznania religijne w Polsce w latach 2015-2018".

Na podstawie badania spójności społecznej GUS opracował wskaźnik zaangażowania religijnego w oparciu o deklaracje dotyczące postaw, aktywności, przekonań religijnych oraz poczucia przynależności do wyznania lub instytucji religijnych.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek: aborcja jest zbrodnią

2022-11-28 17:27

[ TEMATY ]

aborcja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Aborcja jest zbrodnią; czy słuszne jest wynajęcie płatnego zabójcy, by rozwiązać problem? - oświadczył papież Franciszek w wywiadzie dla pisma "America", wydawanego przez jezuitów w USA. Dodał też, że Kościół nie może czynić z aborcji kwestii "politycznej" i musi zachować podejście duszpasterskie.

Podczas rozmowy papież odniósł się do kwestii aborcji, która - jak podkreślono w zadanym mu pytaniu - jest w USA mocno upolityczniona.

CZYTAJ DALEJ

Czym jest Kościół?

2022-11-29 17:36

[ TEMATY ]

Kościół

Karol Porwich/Niedziela

W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada 2022 r. w Kościele rozpoczął się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Tematem przewodnim jest refleksja nad Kościołem i jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca. Program skierowany jest nie tylko do duszpasterzy, ale również bezpośrednio do wiernych. Jego realizacja zakończy się w niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada 2023 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję