Reklama

Niedziela Podlaska

Sokołów Podlaski

Wieczór Miłosierdzia

Niedziela podlaska 13/2017, str. 6

[ TEMATY ]

modlitwa

Bożena Zdzieborska

Poświęcenie ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Poświęcenie ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W sokołowskim sanktuarium Miłosierdzia Bożego w trzeci piątek lutego zebrała się rzesza pielgrzymów na kolejnym Wieczorze Miłosierdzia. Przybyły zorganizowane grupy z Siedlec, Węgrowa, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Łukowa, Starejwsi oraz wielu pielgrzymów indywidualnych. Do prowadzenia spotkania zaproszony został charyzmatyczny, utalentowany muzycznie kapłan ks. Stefan Ceberek – na co dzień proboszcz sanktuarium pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Porządziu (archidiecezja warszawska).

Reklama

Ks. Ceberek odprawił Eucharystię w koncelebrze z proboszczem sanktuarium Miłosierdzia Bożego ks. Krzysztofem Kisielewiczem oraz ks. Stanisławem Boguszem. Przed Mszą św. wierni zachęceni przez kapłana wzywali we wspólnym śpiewie Ducha Świętego, a następnie byli świadkami egzorcyzmowania wody i poświęcenia ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie dwugodzinnej Mszy św. wysłuchaliśmy pięknych pieśni oraz homilii zobrazowanej ciekawymi opowiadaniami. Przedstawione alegorie miały na celu przekonanie słuchających o wartości wiary.

Po Eucharystii nadszedł czas na koncert ks. Stefana. Usłyszeliśmy znane pieśni, m.in.: „Synu Dawida”, „Tłumy serc”, „Ojczyzno ma”, „Z różańcem w ręku”. Śpiew przeplatany był refleksjami kapłana dotyczącymi życia w rodzinnym domu. Ks. Stefan odniósł się również do współczesnych zagrożeń życia duchowego, szczególnie nadużywania komputerów, telewizji i alkoholu. Stwierdził, że są to miejsca szczególnego ataku złego ducha. Młodzi pomocnicy księdza czytali też fragmenty z „Dzienniczka” św. Faustyny oraz pism boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas. Ks. Ceberek przewodniczył również adoracji Najświętszego Sakramentu, podkreślając, że Pan Jezus wysłuchuje każdego, kto się do Niego zwraca z otwartym sercem.

Na zakończenie ks. Stefan udzielił indywidualnego błogosławieństwa przez nałożenie rąk, podziękował za czas poświęcony Jezusowi i poprosił o intensywną modlitwę za niego i wszystkich kapłanów.

2017-03-23 09:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa Pismem Świętym

Pytanie czytelnika:
W domu rodzinnym nauczono mnie, jak ważny jest modlitewnik – książeczka do nabożeństwa. Ostatnio jednak na kazaniu usłyszałem o tym, że można modlić się z Pismem Świętym. Jak to najlepiej czynić?

Bardzo ważne jest, aby każdego dnia znaleźć czas na lekturę Pisma Świętego. Powinno się ją rozpocząć od uczynienia starannego znaku krzyża i modlitwy do Ducha Świętego, następnie przez chwilę rozważać przeczytane słowa i zakończyć krótką modlitwą, np. „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu...”, oraz znakiem krzyża. Kiedy bierzemy do rąk Pismo Święte, warto pamiętać, że nie czyta się go tak jak każdą inną książkę, ale jako słowo Boga skierowane do człowieka. Szczególną księgą Pisma Świętego jest Księga Psalmów. Jest to najpiękniejsza księga modlitwy. W Biblii Hebrajskiej Księga Psalmów nosi tytuł Tehillach – czyli oddychanie; człowiek oddycha, żyje, bo modli się i śpiewa psalmy. Słowo to oznacza również chwałę przy akompaniamencie pieśni. Psalmy poruszają różne sytuacje w życiu człowieka. Możemy się nimi modlić, chwaląc Boga, dziękując Mu, a także błagając o coś. Z psalmami możemy też odprawiać pokutę za nasze grzechy, odmawiając je np. przy rachunku sumienia.

CZYTAJ DALEJ

Premier: Igrzyska olimpijskie to nie tylko święto sportu

2021-08-03 11:21

[ TEMATY ]

premier

IO Tokio

Tokio 2020

fb.com/MorawieckiPL

"Igrzyska olimpijskie to nie tylko święto sportu. To także wydarzenie, którego przesłaniem jest poszanowanie ludzkiej godności oraz troska o uniwersalne wartości: wolność, braterstwo, solidarność" - napisał na swoim profilu FB premier Mateusz Morawiecki.

Jak czytamy w dalszej cześci postu:

CZYTAJ DALEJ

Marzenie Franciszka: Kościół jeszcze bardziej misyjny

2021-08-03 19:45

[ TEMATY ]

Franciszek

vatichnnwes.va

Tożsamość Kościoła polega na ewangelizacji – przypomina Franciszek w intencji modlitewnej na sierpień, która poświęcona jest Kościołowi w drodze. Papież wyznaje, że jego marzeniem jest jeszcze większe zaangażowanie misyjne wierzących.

„Możemy odnowić Kościół jedynie poprzez rozeznawanie woli Bożej w naszym codziennym życiu. I podejmując przemianę prowadzoną przez Ducha Świętego. Nasza własna reforma jako osób, to jest przemiana” – mówi papież. Modli się, by „Duch Święty, który jest Bożym darem w naszych sercach, przypominał nam o tym, czego nauczał Jezus i pomagał nam wcielać to w praktyce”. „Zacznijmy reformę Kościoła od reformy nas samych” – zachęca Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję