Reklama

Gniezno

Kolędowy challenge

Arcybiskup Wojciech Polak, wspierany przez najbliższych współpracowników i siostry franciszkanki, wziął udział w kolędowym wyzwaniu Orszaku Trzech Króli.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Orszakowy Challenge Kolędowy to inicjatywa Orszaku Trzech Króli, która ma łączyć ludzi w tradycji śpiewania kolęd za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wyzwanie polega na nagraniu dowolnej kolędy, której zaśpiewanie poprzedzone jest słowami: „Razem z Orszakiem Trzech Króli zbieramy na edukację w Afryce”. Arcybiskup Polak ze współpracownikami zaśpiewał jedną z najpopularniejszych w Polsce kolęd – Cichą noc.

Challenge obok niewątpliwego waloru wokalnego ma również wymiar charytatywny. W tym roku celem jest zebranie pieniędzy na wyposażenie szkoły Eastlands w stolicy Kenii – Nairobi. Placówka jest położona w jednej z biedniejszych dzielnic Nairobi – Donholm i jest otoczona slumsami. Aby odmienić losy lokalnej społeczności, szkoła umożliwia kształcenie młodych chłopców w zawodach pożądanych na rynku pracy. Dzięki wykształceniu mogą oni odpowiedzialnie wejść w dorosłość i zacząć utrzymywać swoje rodziny. Organizatorzy planują zebrać 135 tys. zł na sprzęt do dziesięciu stanowisk laboratoryjnych, służących do nauki naprawy silników, co pozwoli uczniom rozwijać swoje umiejętności. Pieniądze na pomoc dla Afryki mogą wpłacać zarówno nominowani do challenge’u, jak i widzowie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-01-04 18:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świadectwo z Milejczyc: To nie był zwykły cud, ale prawdziwy „turbocud”... Kilka godzin po modlitwie nasza córka poczuła się lepiej

2026-07-16 21:09

[ TEMATY ]

świadectwo

Milejczyce

Vatican Media

Do maleńkiego kościółka w Milejczycach zaczęły napływać setki świadectw ludzi przekonanych, że otrzymali tu niezwykłe łaski. Wśród nich znajduje się poruszająca relacja pani Eweliny.

Pani Ewelina opowiedziała swoją historię portalowi bialystok.se.pl.
CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. infułat Władysław Fidelus – świadek pontyfikatu św. Jana Pawła II

2026-07-16 09:30

[ TEMATY ]

śmierć kapłana

ks. infułat Władysław Fidelus

diecezja.bielsko.pl

W nocy z 15 na 16 lipca 2026 roku zmarł ks. infułat Władysław Fidelus, wieloletni proboszcz parafii konkatedralnej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu. Miał 85 lat. Przez blisko pół wieku kierował jedną z najważniejszych parafii diecezji bielsko-żywieckiej, a jego życie i kapłańska droga były nierozerwalnie związane z osobą św. Jana Pawła II.

Ks. infułat Władysław Fidelus urodził się 26 maja 1941 roku w Zembrzycach koło Suchej Beskidzkiej. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach - tę samą szkołę, do której uczęszczał Karol Wojtyła. Święcenia kapłańskie przyjął w Krakowie w 1965 roku. Pierwszą placówką duszpasterską była parafia w Trzebini Wodnej-Krystynowie. W 1968 roku został skierowany do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu jako wikariusz i katecheta.
CZYTAJ DALEJ

Odpust Matki Bożej Szkaplerznej

2026-07-17 09:55

Magdalena Lewandowska

Procesja z figurą Matki Bożej Szkaplerznej wokół kościoła.

Procesja z figurą Matki Bożej Szkaplerznej wokół kościoła.

– Szkaplerz jest przypomnieniem, że w największych ciemnościach jest światło – mówi karmelita o. Mateusz Filipowski.

We wspomnienie NMP z Góry Karmel świątynia Opieki św. Józefa na wrocławskim Nadodrzu wypełniła się czcicielami MB Szkaplerznej. Uroczystościom odpustowym w karmelitańskiej parafii przewodniczył o. Mateusz Filipowski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję