Reklama

Porady

Czy płatności telefonem są bezpieczne?

Wirtualny portfel znajdujący się w telefonie spełnia wszystkie potrzeby płatnika. Eksperci twierdzą, że telefon jest bezpieczniejszy niż karta.

Zgubienie czy kradzież telefonu, którym płacimy, jest sytuacją podobną do utraty portfela z kartami płatniczymi i dokumentami. Złodziej może dokonać kartą kilku operacji niewymagających PIN-u, a bez PIN-u do aplikacji bankowej nie zapłaci telefonem.

Choć aplikacja, za pomocą której dokonuje się płatności telefonem, jest otoczona całym szeregiem zabezpieczeń, bezpieczna płatność w dużym stopniu zależy od samego użytkownika. Powinien on przestrzegać koniecznych środków ostrożności, aby pieniądze na koncie bankowym pozostały bezpieczne.

W telefonie, którego używamy do płatności, należy aktualizować oprogramowanie i koniecznie zainstalować program antywirusowy.

Reklama

Należy też stosować różne blokady: odblokowanie wyświetlacza za pomocą „wężyka”, rozpoznawanie twarzy lub blokadę na odcisk palca.

Nie wolno instalować aplikacji z nieznanych źródeł ani klikać w podejrzane linki przesyłane w SMS-ach, należy też korzystać tylko z bezpiecznych sieci Wi-Fi.

W razie kradzieży lub zgubienia telefonu trzeba zalogować się na konto z innego urządzenia i zablokować płatności mobilne.

2022-01-11 08:37

Ocena: +4 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

118,2 mln zł na Fundusz Kościelny w 2016 r. z budżetu państwa

[ TEMATY ]

pieniądz

pieniądze

Grażyna Kołek/Niedziela

118 mln 230 tys. zł zaplanowano w projekcie budżetu na Fundusz Kościelny w 2016 r. Jest to kwota identyczna ze środkami, jakie przeznaczono na ten cel w roku 2015.

Budżet państwa przeznaczy w 2016 r na Fundusz Kościelny 118 mln 230 tys. zł, podobnie jak w roku ubiegłym. W poprzednich latach kwota ta wynosiła ok. 94,3 mln zł. Ubiegłoroczny wzrost wynikł z tego, że co roku pieniądze w Funduszu Kościelnym kończyły się przedwcześnie. W związku z tym podjęto wtedy decyzję, że będzie to kwota, która realnie odpowiada wydatkom na składki ubezpieczenia duchownych.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Recepta na trudną miłość

2023-01-29 23:11

[ TEMATY ]

Częstochowa

Jacek Pulikowski

Szkoła Nazaretu

Maciej Orman/Niedziela

Jacek Pulikowski z żoną Jadwigą

Jacek Pulikowski z żoną Jadwigą

– Jedynym źródłem szczęścia na ziemi jest relacja miłości – powiedział dr Jacek Pulikowski, od wielu lat zaangażowany w działalność duszpasterstwa rodzin i poradnictwo rodzinne. 29 stycznia w Archidiecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin Nazaret w Częstochowie, w ramach Szkoły Nazaretu wygłosił konferencję nt. „Jak wyjść z kryzysu i wygrać trudne małżeństwo?”.

Dr Pulikowski przestrzegał mężczyzn przed podporządkowaniem życia „działaniom, firmom, jakimkolwiek sukcesom”. – Jest jedno źródło szczęścia: relacja między istotą obdarzoną wymiarem duchowym a drugą istotą obdarzoną wymiarem duchowym – zaznaczył.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję