Reklama

Niedziela Sandomierska

Świętokrzyskie

Ciekawe wyzwanie

Władze województwa zachęcają dzieci i młodzież do zapoznania się z historią.

Niedziela sandomierska 36/2022, str. II

[ TEMATY ]

grupa rekonstrukcyjna

Archiwum prywatne

Rekonstrukcja historyczna w Nowej Słupi

Rekonstrukcja historyczna w Nowej Słupi

Uczestnicy akcji pod nazwą „Zwiedzaj Świętokrzyskie z Podróżnikiem Europejskim” mają za zadanie odwiedzić 24 atrakcje turystyczne województwa, które w poprzednich latach otrzymały unijne dofinansowanie. Pobyt w każdym z miejsc należy udokumentować w specjalnie w tym celu wydanym paszporcie (można go odebrać we wszystkich 24 punktach) albo za pomocą pieczątki, stempla lub też biletu wstępu, który trzeba wkleić. Nie ma konieczności zwiedzenia wszystkich miejsc znajdujących się na liście, wystarczy udać się do pięciu z nich. Po zgromadzeniu minimalnej liczby odwiedzonych atrakcji wystarczy telefonicznie zgłosić ten fakt pod nr tel.: 41 36 58 134. Warto wziąć udział w zabawie, na pierwszych stu uczestników czekają atrakcyjne upominki. Na terenie naszej diecezji na zwiedzających czekają takie miejsca jak: Święty Krzyż, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego w Nowej Słupi, Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi, Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Rezerwat Krzemionki, Pałac w Kurozwękach Kraina Bizonów, Stare Miasto Sandomierz, Podziemna Trasa Turystyczna w Opatowie oraz Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom”. Pełna lista punktów, gdzie można odebrać paszport opublikowana jest na stronie urzędu marszałkowskiego w Kielcach. Akcja potrwa do 9 października.

2022-08-30 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto Gryfa

Niedziela szczecińsko-kamieńska 42/2021, str. III

[ TEMATY ]

rekonstrukcja

grupa rekonstrukcyjna

Leszek Wątróbski

Rekonstruktorzy wojów słowiańskich z początków panowania Gryfitów

Rekonstruktorzy wojów słowiańskich z początków panowania Gryfitów

Na terenie Zamku Książąt Pomorskich odbyło się weekendowe widowisko przedstawiające dzieje Księstwa Pomorskiego.

Wszystkie zaprezentowane wydarzenia nawiązywały do rocznicy najstarszego, zachowanego na pieczęci Bogusława II, wizerunku Gryfa Pomorskiego, znajdującego się przy dokumencie książęcym z 29 września 1214 r.

CZYTAJ DALEJ

Czy szanuję dzień święty jako szczególny dzień budowania relacji z Bogiem?

2023-01-07 14:59

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 30-34.

Sobota, 4 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek napisał do polskiej parafii w Londynie, pozdrawiając również anglikanów

2023-02-04 18:56

[ TEMATY ]

Franciszek

mizar_21984/fotolia.com

Parafia św. Wojciecha w Londynie jest fenomenem na skalę światową między innymi dlatego, że korzysta z gościnności kościoła anglikańskiego. Papież Franciszek najpierw pobłogosławił kopię jasnogórskiej ikony do tego kościoła, a ostatnio proboszcz parafii ks. Bartosz Rajewski otrzymał odpowiedź na swój list.

– W październiku 2022 roku miałem okazję spotkać się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Papież pobłogosławił wówczas ikonę Czarnej Madonny dla naszych parafii św. Wojciecha (katolicka) i św. Kutberta (anglikańska). Mogliśmy dłuższą chwilę porozmawiać (jak na warunki audiencji generalnej) o naszym unikatowym i pionierskim projekcie ekumenicznym. Ojciec Święty był żywo zainteresowany tym tematem. Spojrzał mi głęboko w oczy i powiedział (o ekumenizmie): "Innej drogi nie ma". Przekazałem też Franciszkowi ważny list dotyczący naszej wspólnoty. Obiecał, że list przeczyta i na niego odpisze. Odpowiedź nadeszła pod koniec stycznia – opowiada w rozmowie z KAI ks. Bartosz Rajewski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję