Reklama

Archiwum

Niedziela 36/2022

Spis treści

prasa zagraniczna

Prasa zagraniczna
P.R.

34

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela na lato

Madonna wysiedlonych
Katarzyna Cincio

Takich miejsc, jak to, wiele w Polsce nie ma. Leżący przy gdańskim Żabim Kruku 3 kościół Świętych Piotra i Pawła skrywa skarb – cudowny obraz Matki Bożej Łaskawej ze Stanisławowa. Niezwykłość tego miejsca dotyczy też ludzi, którzy przychodzą się tu modlić – bo obok katolików są to Ormianie

Madonna wysiedlonych
Bez lęku i zuchwałości
Oprac. Margita Kotas

Święcenia biskupie w archikatedrze oliwskiej przyjął ks. Piotr Przyborek, biblista i dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej

Matka kościołów świętuje
Oprac. Margita Kotas

8 września diecezja będzie przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości, który poprzedzany jest Dniami Modlitw.

Nowa referentka zakonna
Oprac. Margita Kotas

Wielka historia małych ojczyzn
Łukasz Piotrowski

Wolność jest pojęciem trudnym i złożonym. Przeżywana w 2018 r. przez nasz kraj 100. rocznica powrotu Polski na mapy Europy i świata dała nam okazję do zastanowienia się nad kwestią, jak trudnym procesem jest walka o odzyskanie suwerenności konkretnego państwa.

Wielka historia małych ojczyzn
Modlitwa zatroskanych rodziców
Justyna Zacharek

Przed obrazem Matki Bożej Licheńskiej, Patronki szczęścia rodzinnego, modlili się rodzice zatroskani o wiarę swoich dzieci. W bazylice licheńskiej zgromadziło się ok. 3 tys. osób.

Modlitwa zatroskanych rodziców
Polski dom św. Józefa
Alicja Przepiórkiewicz

W panoramie Kalisza od stuleci ważne miejsce zajmuje kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, bardziej znana zarówno mieszkańcom miasta nad Prosną, jak i wszystkim Polakom jako sanktuarium św. Józefa.

Polski dom św. Józefa
W trosce o młodych
Oprac. Margita Kotas

Jestem w Kościele
Oprac. Margita Kotas

Różaniec na wodzie
Oprac. Margita Kotas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję