Reklama

Niedziela w Warszawie

Neoprezbiterzy 2024

Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne

2024-05-28 13:53

Niedziela warszawska 22/2024, str. V

[ TEMATY ]

Warszawa

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Eucharystia i sakrament pokuty – w tym was nikt nie zastąpi – powiedział kard. Nycz

Eucharystia i sakrament pokuty – w tym was nikt nie zastąpi – powiedział kard. Nycz

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ks. Mateusz Baran

Pochodzi z parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Ostrówku, ma 29 lat. Będzie posługiwał w parafii Narodzenia NMP w Komorowie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ks. Łukasz Bladosz

Reklama

Pochodzi z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Konstancinie-Jeziornie, ma 28 lat. Będzie posługiwał w parafii św. Jana Chrzciciela w Rembertowie.

Ks. Patryk Dąchór

Pochodzi z parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Połańcu, ma 27 lat. Będzie posługiwał w parafii Objawienia Pańskiego w Bliznem.

Ks. Patryk Jakubowski

Pochodzi z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szydłowcu, ma 34 lata. Będzie posługiwał w parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim.

Ks. Paweł Klefas

Pochodzi z parafii św. Krzysztofa w Warszawie, ma 25 lat. Będzie posługiwał w parafii NMP Matki Kościoła w Otrębusach.

Ks. Maciej Koźba

Pochodzi z Matki Bożej Królowej Polski w Lesznie Górnym, ma 34 lata. Będzie posługiwał w parafii Świętej Trójcy w Belsku Dużym.

Ks. Wojciech Szmidt

Pochodzi z parafii św. Barbary w Sosnowcu, ma 27 lat. Będzie posługiwał w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku.

Archidiecezjalne Seminarium „Redemptoris Mater”

Ks. Jarosław Patelka

Pochodzi z Nowej Soli, ma 27 lat. Od 2009 r. formuje się na Drodze Neokatechumenalnej. Będzie posługiwał w parafii św. Augustyna w Warszawie.

Ks. Michał Siatka

Pochodzi z parafii Bożego Ciała w Gdańsku, ma 27 lat. W trakcie nauki wstąpił na Drogę Neokatechumenalną. Będzie posługiwał w parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Kamiński do strażaków: Niech wasze serca zawsze będą świątynią Boga

[ TEMATY ]

Warszawa

straż pożarna

bp Romuald Kamiński

Artur Stelmasiak

Bp Romuald Kamiński

Bp Romuald Kamiński

Niech wasze serca zawsze będą świątynią Boga – zaapelował do studentów bp Romuald Kamiński. Mszą św. w katedrze warszawsko-praskiej, gdzie mieszczą się relikwie św. Floriana Męczennika - patrona strażaków, zainaugurowano nowy rok akademicki Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Jest to jedyna w kraju i jedna z nielicznych na świecie wyższa państwowa uczelnia kształcąca pożarniczą kadrę oficerską, oraz specjalistów w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i cywilnego.

W czasie homilii bp Kamiński podkreślił, że służba strażacka to przede wszystkim powołanie. – Wasza przyszła praca jest pewnego rodzaju poświęceniem siebie, swojego czasu, a niekiedy nawet i życia. Jest to podobnie jak droga kapłańska poświęcenie się wyższym wartościom a więc służba Bogu i ludziom – powiedział biskup warszawsko-praski.

CZYTAJ DALEJ

Dziś Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady

2024-06-14 07:13

[ TEMATY ]

historia

Mazur/episkopat.pl

14 czerwca 1940 r. do powstającego KL Auschwitz z więzienia w Tarnowie dotarł pierwszy transport 728 polskich więźniów politycznych. O tym wydarzeniu przypomina Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, ustanowiony przez Sejm w 2006 r.

Główne uroczystości upamiętniające 84. rocznicę pierwszej deportacji Polaków do niemieckiego obozu Auschwitz odbędą się w piątek w Harmężach i Oświęcimiu. Weźmie w nich udział kilkunastu byłych więźniów. Patronat nad uroczystościami objął prezydent RP Andrzej Duda.

CZYTAJ DALEJ

Fatima: stowarzyszenie wolontariuszy sanktuarium ma 100 lat

2024-06-14 19:01

[ TEMATY ]

Fatima

wolontariusze

Ks. dr Krzysztof Czapla

Blisko pół tysiąca osób należy do stowarzyszenia wolontariuszy pracujących na rzecz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, podała organizacja nazywana potocznie „Servitas”. Według władz Związku Sług Matki Boskiej Fatimskiej, które obchodzi właśnie 100. rocznicę powstania, w sposób regularny posługuje w fatimskim miejscu kultu maryjnego ponad 250 ochotników należących do tej organizacji.

Jej główną misją jest praca wśród pielgrzymów, w tym szczególnie osób niepełnosprawnych, a także udzielanie pątnikom wsparcia medycznego po trudach podróży do sanktuarium fatimskiego. Dodatkowymi zadaniami wolontariuszy są też posługiwanie w miejscach zakwaterowania pielgrzymów, a także pomoc duszpasterzom w odbywających się na terenie sanktuarium nabożeństwach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję