Reklama

III Charytatywny Mecz Piłki Nożnej w Lubyczy Królewskiej

13 czerwca na miejscowym stadionie GLKS „Granica - Husar” w Lubyczy Królewskiej odbył się już trzeci charytatywny mecz piłki nożnej. Tym razem drużyna księży zmierzyła się z tutejszymi biznesmenami i przedsiębiorcami. Podczas meczu młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zbierała ofiary do puszek na zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu dla biednych dzieci. Odezwa przybyłych na mecz była godna uznania.
Przy dźwiękach orkiestry, która zagrzewała do boju zawodników, dało się odczuć podniosłą atmosferę spotkania. Rolę spikerów podczas meczu pełnili: ks. Stanisław Burda - proboszcz z Żurawiec oraz Stanisław Biront. Ks. Stanisław Burda swoimi trafnymi komentarzami rozbawiał miejscową publiczność do łez, kibicując oczywiście drużynie księży. Trzeba nadmienić, iż w drużynie duchownych wystąpił miejscowy proboszcz ks. Witold Batycki, który dzielnie walczył o każda piłkę, aż do momentu kontuzji. Ponadto skład drużyny księży stanowili: proboszcz ks. Zbigniew Antosz, ks. Maciej Nizio, ks. Marcin Zaburko, ks. Bogdan Łoś, ks. Sławomir Kudyba, ks. Artur Sokół, ks. Robert Strus, ks. Krzysztof Maj, ks. Tomasz Bazan, ks. Grzegorz Kowalski, ks. Andrzej Łuszcz.
Drużynę biznesmenów i samorządowców tworzyli: Roman Szpindor, Witold Szpindor, Lesław Kapka, Andrzej Goch, Piotr Bundyra, Adam Wielgosz, Stanisław Szopa, Zbigniew Droździel, Ksawery Michniak, Sławomir Stecko, Wiesław Załuski, Zbigniew Rutyna, Jerzy Sulima, Piotr Rochecki.
Spotkanie obfitowało w szybkie akcje zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Skuteczniejsi jednak okazali się księża, wygrywając całe spotkanie 7:3. Na boisku panowała braterska atmosfera, publiczność była zbudowana wysoką kulturą zawodników. Bramki zdobyli: ks. Sławomir Kudyba (2), ks. Artur Sokół (4), ks. Andrzej Łuszcz (1) - dla księży; Adam Wielgosz (1), Witold Szpindor (1), Stanisław Szopa (1) - dla biznesmenów i przedsiębiorców.
W trakcie całej akcji udało się zebrać znaczną sumę pieniędzy. Z serca dziękuję, że w tych trudnych czasach tak wielu wrażliwych ludzi pięknie odpowiedziało na apel zbiórki ofiar dla biednych dzieci na wakacyjny wyjazd. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspomogli szczytny cel akcji.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: propozycja Państwowej Komisji zostanie przeanalizowana i przedstawiona Stolicy Apostolskiej

2021-09-20 15:03

[ TEMATY ]

pedofilia

Konferencja Episkopatu Polski

Adobe.Stock.pl

Propozycja Państwowej Komisji dotycząca powołania wspólnego zespołu do zbadania akt kościelnych zostanie poważnie potraktowana i przeanalizowana, ale też przedstawiona Stolicy Apostolskiej - powiedział w poniedziałek kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży ks. Piotr Studnicki.

Być może w trakcie wizyty Ad Limina będzie okazja, by zająć się tą kwestią - dodał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję