Reklama

Musical „Autsajder”

Spektakl muzyczny „Autsajder” miał swoją premierę 5 listopada ub. r. w ramach wyjazdu zaduszkowego DA Wawrzyny pod przewodnictwem ks. Stanisława Orzechowskiego. Wtedy ten znany wrocławski duszpasterz zagrał w nim nawet okazjonalnie jedną z ról! Spektakl wystawiany był już kilkakrotnie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Wkrótce znów będziemy mogli go oglądać.

Niedziela dolnośląska 7/2005

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Autsajder opowiada historię młodego chłopaka ze środowiska ulicy, który przeżywa śmierć duchową. Stojąc nad trumną, w cmentarnej kaplicy spotyka różne postaci, m.in. dawnych znajomych, którzy w metafizycznej wędrówce poszukują wraz z nim sensu życia. Opiekuje się nim dyskretnie anioł, a duchową walkę chłopaka przedstawia symbolicznie grupa tańca. Główne role - Jezusa i Maryi grają aktorzy niepełnosprawni.
Scenariusz oparty jest na tekstach muzyki rockowej, fragmentach Pisma Świętego i osobistych świadectwach aktorów. Damiana Żurawskiego - dyplomowanego reżysera teatru amatorskiego i byłego aktora Teatru ARKA - zainspirowały kompozycje artystów poszukujących Boga i sensu życia, m.in. zespołu „Dżem” (z ich utworu pochodzi tytuł spektaklu), Stana Borysa oraz Czesława Niemena i Mietka Szcześniaka.
W Autsajderze występują instrumentaliści, chór z kantorem, grupa tańca i pantomimy z głównym mimem oraz aktorzy. Instruktorką grupy tańca jest Beata Szałęga, która zdobyła swe umiejętności w Szkole Tańca w Szwecji, elementy pantomimy oraz własne popisy mima opracował aktor Współczesnego Teatru Pantomimy - Tomasz Żytka. Chórem dyryguje wokalistka Agnieszka Salamon, a instrumentalistów prowadzi gitarzystka Nina Patrzykowska. Kantorem spektaklu jest Wojciech Kauch, a w roli głównej zobaczymy Piotra Brzeskiego - mima, znanego z wrocławskiego Rynku. Kostiumy i scenografię zaprojektowała Jola Kowalska. Całość prowadzi reżyser Damian Żurawski.
W spektaklu biorą udział utalentowani studenci amatorzy z niejednej wrocławskiej wspólnoty, m.in. DA Wawrzyny, Ewangelizacyjnej Wspólnoty Żywych Kamieni, DA Redemptor, oraz Wspólnoty Ewangelizacyjnej Hallelu Jah.
Musical Autsajder to kolejna inicjatywa wrocławskiego animatora kultury chrześcijańskiej Damiana Żurawskiego oraz osób z nim związanych, pomysłodawców i współorganizatorów, m.in. Mszy Artystycznych oraz Miasta Miłości.

Najbliższy spektakl „Autsajdera” odbędzie się 14 lutego o godz. 18.00 we Wrocławiu, na małej scenie w Imparcie.
Zapraszamy szczególnie młodzież „poszukującą”.
Wstęp wolny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

K. Nawrocki otrzyma zaświadczenie PKW o wyborze na prezydenta. Znamy datę

Karol Nawrocki 11 czerwca otrzyma zaświadczenie Państwowej Komisji Wyborczej o wyborze na urząd prezydenta RP; stanie się to podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie - poinformował we wtorek jeden z członków PKW Ryszard Kalisz.

Kalisz zapowiedział też, że do 16 czerwca PKW podejmie uchwałę dot. sprawozdania z wyborów. To sprawozdanie PKW jest warunkiem podjęcia decyzji przez Sąd Najwyższy o ważności wyboru prezydenta.
CZYTAJ DALEJ

Kasia Nawrocka skradła show podczas ogłoszenia wyników exit poll

2025-06-02 10:53

[ TEMATY ]

para prezydencka

Karol Nawrocki

Kasia Nawrocka

córka

Karol Porwich

Kasia Nawrocka, córka prezydenta elekta Karola Nawrockiego

Kasia Nawrocka, córka prezydenta elekta Karola Nawrockiego

Córka Karola i Marty Nawrockiej - 7-letnia Kasia stała się - jak mawia młodzież - "mistrzem drugiego planu". Podczas ogłoszenia wyników exit poll jej zachowanie przykuło uwagę nie tylko zgromadzonych na wieczorze wyborczym, ale również wielu internautów.

Nagranie z dziecięcą ekspresją Kasi Nawrockiej podbija internet. Widać w nim córkę przyszłej pary prezydenckiej, która komunikuje się nie tylko werbalnie, ale i gestami ze swoją rodziną na scenie oraz ze zgromadzoną publicznością.
CZYTAJ DALEJ

Obradowała Komisja ds. Dialogu między KEP a Polską Radą Ekumeniczną. Komunikat

2025-06-03 19:07

[ TEMATY ]

KEP

Polska Rada Ekumeniczna

Karol Porwich/Niedziela

W Warszawie obradowała Komisja ds. Dialogu między Konferencją Episkopatu Polski a Polską Radą Ekumeniczną. Wymieniono informacje dotyczące kwestii nauki lekcji religii i Funduszu Kościelnego. Rozmawiając o nadchodzących wydarzeniach ekumenicznych podkreślono znaczenie XII Zjazdu Gnieźnieńskiego, który odbędzie się w dniach 11-14 września.

KOMUNIKAT z posiedzenia Komisji ds. Dialogu między Konferencją Episkopatu Polski a Polską Radą Ekumeniczną
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję