Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Audycja biblijna: Zesłanie Ducha Świętego i pierwsze głoszenie Ewangelii

41 wersetów z 2 rozdziału Dziejów Apostolskich opisuje jedno z najważniejszych wydarzeń w historii zbawienia, wydarzenie Zesłania Ducha Świętego. Słowa Pisma Świętego wspominają nie tylko znaki, które objawiały działanie Ducha Świetego jak szum wiatru czy ogniste języki, ale przede wszystkim wspominają przemówienie świetego Piotra, który po raz pierwszy głosi możliwość zbawienia przez Jezusa Chrystusa.

[ TEMATY ]

podcast

audycja biblijna

Karol Porwich/Niedziela

Biskup Roman zaprasza nas w swoim najnowszym odcinku podcastu do wsłuchania się w słowa z Dziejów Apostolskich opisujących zesłanie Ducha Świetego. Rozważając wraz z nim ten tekst, możemy nie tylko odkrywać jakie znaczeni ma to wydarzenie dla człowieka, ale również co każdy z nas powinien z nim zrobić. Wydarzenie to ma bowiem charakter odwracający fundamentalne nieposłuszeństwo człowieka z Księgi Rodzaju. Jest wezwaniem do decyzji, która przynosi człowiekowi ocalenie.

Postawa Apostołów to całkowite zasłuchanie się w Ducha Świetego. Nie tworzą oni żadnego programu duszpasterskiego, ale raczej starają się głosić to co słyszą od Ducha. To, jak w swoim rozważaniu pokazuje Biskup Roman, już w pierwszych chwilach Kościoła przynosi wielki sukces.


Reklama

https://podcasters.spotify.com/pod/show/biskup-roman-pindel

https://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/audycja-biblijna-zeslanie-ducha-swietego-i-pierwsze-gloszenie-ewangelii/

2023-06-02 19:13

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Audycja biblijna: zstąpienie Ducha Świętego i mówienie językami

[ TEMATY ]

podcast

audycja biblijna

Zesłanie Ducha Świętego, Jean Restout, 1732

Zesłanie Ducha Świętego, Jean Restout, 1732

Zesłanie Ducha Świętego, Jean Restout, 1732

Autorów starożytnego i średniowiecznego Kościoła, którzy podejmują próbę wyjaśnienia nadzwyczajnych darów w czasach Apostołów, w tym także mówienia językami, przywołuje bp Roman Pindel w najnowszym odcinku swej podcastowej i radiowej audycji biblijnej. Duchowny przytacza czterowersowy fragment z drugiego rozdziału Dziejów Apostolskich (Dz 2 1-4) opisujący zstąpienie Ducha Świętego na zgromadzonych w Wieczerniku. Zauważa, że towarzyszący tej sytuacji fenomen mówienia językami generował w kolejnych wiekach dyskusje, a nawet podziały w Kościele pierwszych wieków.

Zdaniem hierarchy, wybrane do audycji rozważania wielkich teologów starożytnego i średniowiecznego Kościoła – Chryzostoma, Augustyna, afrykańskiego autora z VI wieku i Barnarda z Clairvaux – były dla ich autorów okazją do tego, aby określić głębsze przesłanie tekstu Dziejów Apostolskich oraz odrzucić błędne interpretacje.

CZYTAJ DALEJ

Czy przyjmuję trudne sytuacje jako mój krzyż, łącząc go z krzyżem Chrystusa?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 9, 43b-45.

Sobota, 30 września. Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Kadry z życia Faustyny

2023-10-01 10:00

[ TEMATY ]

Częstochowa

Dolina Miłosierdzia

św. Faustyna Kowalska

Sekretariat ds. Bożego Miłosierdzia

Czy na pewno znasz sekretarkę Bożego Miłosierdzia? Czy wiesz, z jakimi słabościami charakteru musiała się zmagać? Czy wiesz, jaką miała osobowość? Czy wiesz, co było dla niej najtrudniejsze w przyjęciu przesłania Jezusa Miłosiernego?

Jeśli nie, to zapraszamy do wspólnego przeżycia triduum przed wspomnieniem liturgicznym św. Faustyny Kowalskiej. W dniach 2-4 października spotykamy się o godz. 15.00 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Częstochowie (Dolina Miłosierdzia). W programie Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. z konferencją.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję