Reklama

Polscy biskupi o Smoleńsku

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Abp Józef Kowalczyk

Niech solidarność, wzajemny szacunek i miłość będą dla nas ważniejsze niż polityczne ambicje i interes. Krypta Wielkich Polaków każe z pokorą przyjmować pozostawione nam dziedzictwo i troszczyć się, byśmy tego dziedzictwa nie zatracili, nie roztrwonili i nie zafałszowali, ale byśmy wnieśli pozytywny wkład w to bezcenne dobro, jakim jest Polska.

Bp Antoni Dydycz

Chcemy pokłonić się i podkreślić więź z nami tych, którzy polegli pod Smoleńskiem. Niech nas wspomaga Królowa Polski, niech nas strzeże i jednoczy, nie w oparciu o podstępne interesy, różnego rodzaju manipulacje, ale w oparciu o te zasady, które towarzyszyły najwspanialszym umysłom, najszlachetniejszym sercom z naszej Ojczyzny, niech opiekuje się światem dziennikarskim, a łaską swą wspomaga każdego dziennikarza do odwagi w powrocie do prawdy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Bp Krzysztof Nitkiewicz

Bycie bohaterem nie wymaga wcale spektakularnych czynów, ale polega zwykle na sumiennym wypełnianiu swoich obowiązków, na uczciwej służbie dla Boga i Narodu. Nasi siostry i bracia, którzy ponieśli tragiczną śmierć pod Smoleńskiem, pełnili taką właśnie służbę. Ona ich połączyła pomimo różnic w postrzeganiu Polski. Również dlatego powinniśmy pielęgnować o nich pamięć, bronić przed oszczerstwami i wskazywać jako wzór dla młodych.

Bp Wiesław Mering

Wielu ludzi wysuwa swoje wątpliwości, czuje się oszukanych, ciągle czeka na to, bez czego człowiek, który utracił kogoś kochanego, nie może odzyskać spokoju: czeka na prawdę i sprawiedliwość. Na nic zdają się zachęty, żeby zakończyć żałobę. Będziemy powtarzać do skutku: nie chcemy kraju, w którym tylko jakaś część społeczeństwa może wszystko, wie wszystko i zawsze ma rację! Nie chcemy kraju, w którym jakaś część społeczeństwa czuje się dotknięta, poniżona, wzgardzona! Społeczeństwo obywatelskie w każdym człowieku widzi osobę z jej godnością i niepowtarzalnymi prawami!

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Ducha Świętego

[ TEMATY ]

nowenna

Duch Święty

Karol Porwich/Niedziela

Jak co roku w oczekiwaniu na to Święto Kościół katolicki będzie odprawiał nowennę do Ducha Świętego i tym samym trwał we wspólnej modlitwie, podobnie jak apostołowie, którzy modlili się jednomyślnie po wniebowstąpieniu Pana Jezusa czekając w Jerozolimie na zapowiedziane przez Niego zesłanie Ducha Świętego.

1. Po wystawieniu Najświętszego Sakramentu można zaśpiewać hymn: "O Stworzycielu, Duchu, przyjdź" lub sekwencję: "Przybądź, Duchu Święty" czy też inną pieśń do Ducha Świętego.
CZYTAJ DALEJ

Giro d'Italia – po raz pierwszy w historii wyścigu kolarze objechali Watykan

2025-06-01 20:31

[ TEMATY ]

Giro d'Italia

PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Giro d'Italia czyli wyścig dookoła Włoch to wieloetapowy wyścig kolarski, który odbywa się co roku. Był to pomysł kilku włoskich dziennikarzy, dzięki którym w 1909 r. rozegrano pierwszy wyścig. Giro d’Italia jest jednym z trzech najważniejszych wyścigów etapowych w kalendarzu kolarskim, obok Tour de France i Vuelta a España. Międzynarodowa Unia Kolarska włączyła go do profesjonalnego cyklu World Tour. Tradycyjnie jest uważany za drugi najbardziej prestiżowy wyścig etapowy po francuskim.

Od pierwszej edycji, z wyjątkiem przerw spowodowanych I i II wojną światową, Giro d’Italia odbywało się zawsze i trwało trzy tygodnie w okresie od maja do czerwca.
CZYTAJ DALEJ

Nowa ustawa w Wielkiej Brytanii budzi sprzeciw Kościołów

2025-06-02 08:04

[ TEMATY ]

eutanazja

Wielka Brytania

ustawa

Adobe Stock

Brytyjski projekt Ustawy o wspomaganym samobójstwie krytykuje nie tylko Kościół katolicki i anglikański. Sprzeciw wyraziło Królewskie Kolegium Psychiatrów. Istnieje bowiem uzasadniona obawa, że na eutanazję zdecydują się osoby cierpiące na depresję, których liczba rośnie.

Nie ma wystarczającej liczby psychiatrów, aby przeprowadzić oceny wymagane przez ustawodawstwo, doniósł londyński Times. Krytyka ze strony psychiatrów jest „ciosem w fundamenty” kontrowersyjnego i głęboko niepopularnego projektu ustawy, ale nadal jest prawdopodobne, że zostanie on przyjęty. Kluczowe – trzecie czytanie w czerwcu. Parlamentarzyści zdecydują, czy pchnąć projekt ustawy do przodu, czy też go odrzucić.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję